09:40 2019 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Priešgaisrinė signalizacija, archyvinė nuotrauka

  Ugniagesiai nuo gegužės pradės masinius reidus po Lietuvos gyventojų būstus

  Фотобанк
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  412 0 0

  Nuo šių metų gegužės 1 dienos visuose būstuose gyventojai privalės įsirengti autonominius dūmų detektorius

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Šiemet Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas rengia prevencinę akciją ''Gyvenkime saugiai", rašoma departamento pranešime spaudai.

  Priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai ketina aplankyti apie 100 tūkst. gyvenamųjų būstų visoje Lietuvoje, konsultuoti gyventojus ir teikti jiems praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugaus būsto klausimais bei  skatinti namuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Ugniagesiai gyventojus lankys visose apskrityse, taip pat Visagino ir Elektrėnų savivaldybėse.

  Vilniaus apskrityje planuojama aplankyti 19 600 būstų, Kauno – 16 000, Klaipėdos – 13 600.

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, jog nuo šių metų gegužės 1 dienos, įsigaliojus Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimams, visuose būstuose gyventojai privalės įsirengti autonominius dūmų detektorius.

  Kasmet Lietuvoje gaisruose žūsta daugiau kaip 100 žmonių. Šiemet ugnis jau pasiglemžė 49 žmonių gyvybes. Kad tokių nelaimių būtų mažiau, viena efektyviausių priemonių yra autonominis dūmų detektorius. Kai patalpoje atsiranda dūmų, šie prietaisai  garsiu signalu perspėja žmones apie kilusį gaisrą. Pernai šalyje, suveikus dūmų detektoriams, buvo išgelbėta ne viena gyvybė. Neretai gaisrai kyla naktį, tad, turint šį prietaisą namuose, šaižus jo  garsas prikelia iš miego ir tragedijos dažniausiai pavyksta išvengti.

  Dūmų detektoriai turi būti tvirtinami ant lubų patalpose, kuriose žmonės miega, arba koridoriuje šalia miegamojo. Didelių būstų savininkai turėtų įsigyti kelis dūmų detektorius. Juos reikėtų tvirtinti toliau nuo vonios, virtuvės bei langų. Pastatą palikti reikia vos išgirdus dūmų detektoriaus signalą. Ir nedelsiant kviesti ugniagesius skubios pagalbos telefonu 112.

  Dar šia tema

  Ugniagesiai: nedeginkite žolės
  Tegai:
  dūmų detektoriai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Lietuva

  Svarbiausios temos