02:41 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  104

  Be to, susiekimo ministras pasiūlė įvesti privalomą alkoblokų įrengimą visuose automobiliuose, o valdančiosios partijos vadovas mano, kad būtina nustatyti nulio promilių reikalavimą

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis pasiūlė viešinti žiniasklaidoje sulaikytų neblaivių vairuotojų pavardes, praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Tokiu būdu ministras sureagavo į sekmadienį Vilniuje įvykusią avariją, kai vairuotojas su 1,5 promilės alkoholio kraujyje įsirėžė į taksi, kuriame buvo keleiviai. Taksi važiavusi mergina žuvo įvykio vietoje.

  Kaip pareiškė Masiulis, artimiausiu metu valdžios institucijos ketina aptarti, kaip padaryti privalomą alkoblokų įrengimą automobiliuose. Jei tam reikės teisės aktų pakeitimų, ministerija parengs pakeitimų projektą.

  Valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" lyderis Ramūnas Karbauskis pasiūlė visiems vairuotojams įvesti nulio promilių reikalavimą.

  Dabar Lietuvoje šis reikalavimas taikomas pradedantiesiems vairuotojams, taip pat taksi, motociklų, mopedų, keturračių, sunkvežimių ir autobusų vairuotojams.

  Kitų vairuotojų atveju leistina alkoholio koncentracija kraujyje yra 0,4 promilės. Jei žmogui nustatytas 1,5 ir daugiau promilės, jam gresia baudžiamoji atsakomybė, nepriklausomai nuo to, ar jis tapo eismo įvykio dalyviu, ar ne.

  Dar šia tema

  Mašinos su antialkoholiniais užraktais: Lietuvoje sugalvota bausmė girtiems vairuotojams
  Reidų savaitės metu nustatyti 168 neblaivūs vairuotojai
  Neblaivus lietuvis pasipriešino jį gelbėti atvykusiems pasieniečiams
  Neblaivių vairuotojų automobiliai gali būti konfiskuojami
  Lietuvos kelių policija: mažėja neblaivių vairuotojų sukeltų eismo įvykių
  Tegai:
  alkoblokai, vairuotojai, Susiekimo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos