20:39 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  LRTK nusprendė UAB "Init" skirti 150 tūkst. eurų baudą dėl televizijos programos "RTR Planeta" laisvo priėmimo laikino sustabdymo nevykdymo; ją per 3 mėnesius nuo baudos skyrimo datos bendrovė turi sumokėti į valstybės biudžetą

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) skyrė 150 tūkst. eurų baudą Televizijos paslaugas tiekiančiai bendrovei "Init" už tai, jog ši nesilaikė LRTK nurodymo neretransliuoti kanalo "RTR Planeta" ir kitų jo versijų, rašoma LRTK pranešime žiniasklaidai.

  LRTK sprendimu įpareigojo Lietuvos teritorijoje veiklą vykdančius retransliuotojus, platinančius televizijos programą "RTR Planeta", 12 mėnesių nuo šio sprendimo įsigaliojimo dienos, tai yra, iki 2019 metų vasario 23 dienos sustabdyti televizijos programos "RTR Planeta" (kita šios televizijos programos versija — "Rossija RTR") retransliavimą  Lietuvoje.

  LRTK atlikto UAB "Init" veiklos planinio patikrinimo metu buvo nustatyta, kad 2018 metų kovo 1 dieną ši bendrovė savo abonentams retransliavo televizijos programą "Rossija RTR".

  UAB "Init" ketina apskųsti LRTK sprendimą.

  LRTK pabrėžia, kad Visuomenės informavimo įstatyme įtvirtina, jog karo ir tautinės neapykantos kurstymas priskiriamas draudžiamai informacijai, o karo propaganda yra draudžiama Konstitucijos.

  Vasarį Lietuvos radijo ir televizijos komisija metams sustabdė televizijos programos "RTR Planeta" transliaciją.

  Kaip anksčiau pranešė VGTRK tarptautinių santykių direkcijos vadovas Piotras Fiodorovas, kontroliuojančioji bendrovė neketina cenzūruoti savo leidžiamos medžiagos tik dėl to, kad to reikalauja LRTK, tačiau gali išklausyti Lietuvos poziciją.

  Fiodorovas pabrėžė, kad nepaisant draudimų tarp Lietuvos žiūrovų VGTRK programos yra populiarios ir jie galės jas žiūrėti internetu.

  Dar šia tema

  LRTK pusmečiui riboja Rusijos kanalo "TVCI" transliaciją
  Lietuvoje įjungtas siųstuvas "Laisvės radijo" transliacijai
  Lietuvoje metams uždraudė "RTR Planeta" transliaciją
  Tegai:
  Visuomenės informavimo įstatymas, transliavimas, bauda, RTR Planeta, UAB "Init", Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), Lietuva

  Svarbiausios temos