03:42 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14

  Buvusiai direktorei paskirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams, bei teisės dirbti vadovaujamą darbą atėmimas dvejiems metams

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputniik. Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį keturioms kaltinamosioms baudžiamojoje byloje dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, didelės vertės turto iššvaistymo ir pasisavinimo bei dokumentų klastojimo.

  Buvusi lopšelio-darželio direktorė N. A. suklastojo dokumentus, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir, fiktyviai įdarbindama T. B., R. R. ir R. M., pastarosioms sutikus su tokiu įdarbinimu ir grąžinus N. A. išmokėtą darbo užmokestį,  pasisavino jai patikėtą didelės vertės turtą — daugiau kaip 43 tūkst. eurų.

  Bylos nagrinėjimo metu nustatyta, jog kaltinamosios T. B., R. R. ir R. M. realiai sau piniginės naudos negavo, tikėjo tuo, ką sakė N. A., jog joms apskaičiuotas ir pervestas lėšas reikia grąžinti lopšelio-darželio būklei pagerinti. Tačiau T. B., R. R. ir R. M. suvokė ir suprato, kad pinigai išmokami iš lopšelio-darželio biudžeto N. A., jog už jas buvo sumokėti privalomi mokesčiai, jog be jų veiksmų — darbo sutarčių pasirašymo ir pinigų grąžinimo — N. A. negalės disponuoti lėšomis. Nė viena iš kaltinamųjų per visą fiktyvaus įdarbinimo laikotarpį nesidomėjo, kam N. A. naudojo pinigus.

  Nustatyta, jog per visą trukusį fiktyvų asmenų įdarbinimą buvusi lopšelio-darželio direktorė N. A. iš viso suklastojo 159 įvairius įsakymus, susijusius su T. B., R. R., R. M. tariamu darbu, ir šiais savo veiksmais padarė didelės žalos lopšeliui-darželiui.

  Keturias moteris teismas pripažino kaltomis. Už nusikalstamų veikų padarymą N. A. paskirta subendrinta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams, ir baudžiamojo poveikio priemonė — teisės dirbti vadovaujamą darbą, susijusį su administraciniais įgaliojimais, valstybės ar savivaldybės institucijose, atėmimas dvejiems metams. Kaltinamosioms T. B., R. R., R. M. paskirta subendrinta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams.

  Teismas įpareigojo visas kaltinamąsias bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistųjų priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį dirbti arba būti registruotoms darbo biržoje. Taip pat per vienerius metus aštuonis mėnesius atlyginti žalą.

  Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

  Tegai:
  direktorius

  Svarbiausios temos