17:44 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  68

  Žiniasklaidoje pasirodžius straipsniui apie tai, kaip gaisro metu "Akropolyje" kavinių darbuotojai reikalavo apmokėti sąskaitas, socialiniame tinkle kilo rimta diskusija

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Penktadienį vakare Vilniaus "Akropolyje" apie 20:00 kilo gaisras, kurio metu, laimei, niekas nenukentėjo.

  Ситуация около ТЦ Akropols в Вильнюсе, 27 апреля 2018 года
  © Sputnik/ Андрей Богданов
  "Akroplio" lankytojai evakuojasi iš prekybos centro

  Tačiau kitą dieną žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad kavinių darbuotojai neleisdavo žmonių evakuotis, kol jie neapmokės sąskaitų. Reaguodamas į tokią žinią žurnalistas Aurimas Peredis Facebook pasidalino savo pasipiktinimu ir sukėlė diskusiją.

  "Gėdinga ir liūdna, jeigu tai, ką skaitau, yra tiesa. Kai kurių Akropolio kavinių evakuacija dėl kilusio gaisro barmenų buvo stabdoma dėl nesumokėtų sąskaitų ir buvo neleidžiama žmonėms kuo greičiau palikti patalpų. Apgailėtina", — pasidalino emocijomis Peredis.

  Kas kas komentaruose užstojo barmenus. Vienas Facebook vartotojas parašė, kad jo vaikui niekas nieko nesakė ir leido išeiti, kai tik buvo paskelbta apie evakuaciją. Kiti priminė, kad darbuotojams tenka patiems susimokėti, jei lankytojai išeina nesusimokėję. Komentaruose net pasirodė pokštas, kad išgalvotas geras būdas nemokamai pavalgyti — užsisakyti didelei sumai, po to paprašyti iškviesti priešgaisrinę tarnybą ir išeiti nesumokėjus.

  "Esu tikra, kad tų kavinių darbo tvarkoje numatytas punktas "Jei klientas nesumoka sąskaitos, skolą padengia aptarnavęs darbuotojas". Tačiau niekur nenumatyta tvarka "Evakuacijos atveju…" Čia ir pasimatė kas kam svarbiau", — parašė Daiva Arbačiauskienė.

  Daug kas prisiminė neseniai Rusijoje įvykusią baisią tragediją prekybos centre Kemerove, kur žuvo 64 žmonės, tarp jų 41 vaikas. Pasirodė nuogąstavimų, kad iš tokios garsios tragedijos niekas nesugebėjo pasimokyti.

  "Daugumas puolė kritikuoti tai kas vyko Kemerove Rusijoje, bet pačių daromos tos pačios klaidos iš kurių reikėjo pasimokyti. Pasirodo keli eurai svarbiau už žmogaus gyvybę", — parašė Vaidotas Globys.

  Tačiau liudytojai pareiškė, kad "lyginti su Rusijos atveju būtų neadekvatu", nes viskas vyko ramiai ir be jokios panikos.

  "Akropolio" atstovai patikino, kad jau aiškinasi, kas galėjo trukdyti žmonėms palikti pavojingą vietą, tačiau atkreipė dėmesį, kad evakucija įvyko sėkmingai, buvo evekuota 700-800 žmonių.

  Dar šia tema

  Rusijos TK patikslino žuvusiųjų gaisro Kemerove metu skaičių
  Rusijos tardymo komitetas išplatino naują Kemerovo gaisro vaizdo įrašą
  Kemerovo, mes su tavimi: įvairių šalių gyventojai pagerbė gaisro aukų atminimą
  Tragedija Kemerove: daugiau kaip 60 žmonių žuvo gaisro prekybos centre metu
  Tegai:
  gaisras, Akropolis, Vilnius

  Svarbiausios temos