12:41 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė

  Pravieniškėse veikė organizuotas susivienijimas

  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Nusikalstamo susivienijimo nariai organizavo disponavimą labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu pataisos namuose, prievartavo turtą iš kitų nuteistųjų

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl 16 asmenų padarytų labai sunkių ir sunkių nusikaltimų Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, praneša prokuratūros spaudos tarnyba.

  Tyrimo duomenys rodo, kad Pravieniškių pataisos namuose-atviroje kolonijoje susiformavo ir 2011-2017 metų laikotarpiu veikė gerai organizuotas nusikalstamas susivienijimas, kurio organizatoriai, vadovai ir dalyviai laisvės atėmimo bausmės pataisos namuose metu padarė ne vieną labai sunkų ir sunkų nusikaltimą. Nusikalstamą susivienijimą organizavo aktyvių ir pavojingų organizuotų nusikalstamų grupuočių nariai, už padarytus sunkius nusikaltimus nuteisti ilgos trukmės laisvės atėmimo bausmėmis.

  Šie asmenys įtraukė į nusikalstamo susivienijimo veiklą ir kitus nuteistuosius. Gaujos vadovai ir dalyviai tarp bausmę atliekančių nuteistųjų aktyviai propagavo jų pačių nustatytas kriminalinio pasaulio subkultūros elgesio taisykles, kartu visiškai ignoruodami oficialias pataisos namų tvarkos normas.

  Iš bausmę atliekančių nuteistųjų kaltinamieji taip pat reikalavo mokėti pinigines lėšas į bendrą nusikalstamo susivienijimo pinigų fondą.

  Įtariama, kad nusikalstamo susivienijimo dalyviai sužalojo kelis nuteistuosius, dar du bejėgiškos būklės nuteistuosius pasikėsino nužudyti, o vieną nuteistąjį nužudė, itin žiauriai kankindami. Siekdami praturtėti, šio susivienijimo vadovai ir dalyviai organizavo disponavimą labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu pataisos namuose, prievartavo turtą iš kitų nuteistųjų. Byloje taip pat esama duomenų apie tai, kad šio nusikalstamo susivienijimo nariai organizavo narkotinių ir psichotropinių medžiagų pristatymą į pataisos namus.

  Siekdami užsitikrinti sklandų ir nenutrūkstamą narkotinių ir psichotropinių medžiagų tiekimą bei nusikalstamos veikos apsaugą nuo teisėtų pataisos įstaigos administracijos pareigūnų veiksmų, nusikalstamo susivienijimo vadovai į neteisėtą veiklą įtraukė ir pataisos įstaigos pareigūną, kuris kaltinamas dalyvavimu nusikalstamo susivienijimo veikloje ir piktnaudžiavimu tarnyba.

  Susivienijimo dalyviams gali grėsti laisvės atėmimas iki penkiolikos metų, o susivienijimo organizatoriams bei vadovams – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

  Tegai:
  pataisos namai, narkotikai

  Svarbiausios temos