16:25 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  ES lėšomis šiemet planuojama finansuoti dešimt kartų didesnius mokslo ir verslo bendradarbiavimo projektus, be to, atskiras dėmesys bus skirtas startuoliams — jie teikia paraiškas atskiroje grupėje

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonė "Inočekiai" leis finansuoti iki dešimt kartų didesnius inovatyvius mokslo ir verslo bendradarbiavimo projektus. Nuo šiol pagal atnaujintą priemonę "Inočekiai" verslas kartu su mokslu galės pretenduoti į 76 tūkstančių eurų inovacinius čekius, praneša Ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

  Iki šiol didžiausia vieno "Inočekio" vertė siekė septynis tūkstančius eurų. Tikimasi, kad tokie pokyčiai paskatins mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą ir inovatyvių produktų kūrimą.

  Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia tris kvietimus — pradedantiesiems inovatoriams, brandiesiems inovatoriams ir pareiškėjams, turintiems Europos Komisijos suteiktą Kokybės ženklo sertifikatą pagal programos "Horizontas 2020" priemonę "MVĮ instrumentas" — teikti paraiškas naujiems inovacinių čekių projektams. 

  "Iki šiol pradedančios įmonės dėl "Inočekių" paramos turėdavo konkuruoti su patyrusiomis, brandžiomis įmonėmis ir jauniems verslininkams tai dažnai užkirsdavo kelią pasinaudoti produktams kurti skirtomis lėšomis. Atnaujintos priemonės sąlygos suteiks geresnes galimybes gauti finansavimą ir startuoliams, o padidinta vienam projektui skirta paramos suma brandžioms įmonėms leis įgyvendinti dar didesnius projektus ir kurti inovatyvius produktus", — teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

  Pradedantysis inovatorius — tai pareiškėjas, kuris vykdo veiklą ne ilgiau kaip vienerius metus ir kurio veiklos pajamos yra ne mažesnės kaip trys tūkstančiai eurų. Pradedantysis inovatorius gali būti apibrėžiamas ir kaip neturintis patirties mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) srityje. Pradedantiesiems inovatoriams skirto kvietimo suma yra vienas milijonas eurų, o didžiausia galima vienam projektui skirta finansuoti suma pradedančiajam inovatoriui, vykdančiam eksperimentinės plėtros veiklas, gali siekti net iki 20 845 eurų.

  Brandiesiems inovatoriams skirto kvietimo suma yra vienas milijonas eurų, o didžiausia galima vienam projektui skirta finansuoti suma brandžiajam inovatoriui, vykdančiam eksperimentinės plėtros veiklas, gali siekti net iki 76 252 eurų. Siekdamas gauti finansavimą, brandusis inovatorius turi vykdyti veiklą daugiau kaip vienerius metus ir turėti patirties MTEP srityje. Brandžiųjų inovatorių metinės veiklos pajamos turi būti ne mažesnės kaip 10 tūkstančių eurų.

  Dalyvavusieji įgyvendinant programos "Horizontas 2020" mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) priemonę gali pretenduoti į net iki 71 429 eurų vertės projektus. Planuojama šio kvietimo suma yra 500 tūkstančių eurų.  

  Pagal atnaujintą priemonę "Inočekiai" taip pat numatoma galimybė mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklas vykdyti vieno projekto įgyvendinimo metu, tuomet fiksuotos sumos yra sumuojamos.

  Paraiškas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrai galima teikti iki 2020 metų rugsėjo 30 dienos, 24:00.

  Informacija apie kvietimą teikti paraiškas skelbiama www.esinvesticijos.lt  ir www.mita.lt svetainėse.

  Dar šia tema

  Į Lietuvą kviečiami atvykti ar sugrįžti 50 geriausių mokslininkų
  Lietuva pasiūlė Vokietijai investuoti į pajūrį ir industrines zonas
  Tegai:
  mokslo ir verslo projektai, startuolis, investicijos, Europos Sąjunga (ES), Lietuva

  Svarbiausios temos