18:38 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento kontrolės pareigūnai ištyrė, kas praėjusią savaitę Vilniuje teršė Nerį

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik.  Iš UAB "Vilniaus vandenys" Vilniaus miesto nuotekų valyklos valytų nuotekų išleistuvo į Neries upę tekėjo dumblas, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Neris, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Balandžio 21 dieną Vilniaus aplinkosaugininkai tyrė pranešimą dėl Neries upės teršimo buitinėmis nuotekomis. Inspektoriai užfiksavo, kaip iš UAB "Vilniaus vandenys" Vilniaus miesto nuotekų valyklos valytų nuotekų išleistuvo į Neries upę teka, bendrovės darbuotojų teigimu, dumblas. Atlikti tyrimai patvirtino, kad upė buvo teršiama nuotekomis.

  Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (Vilniaus RAAD) Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus (laboratorijos) specialistas 2018 metų balandžio 21 dienos vakare vietoje, kur buvo išleidžiamos nuotekos, pastatė automatinį mėginių ėmimo semtuvą, kuris buvo suprogramuotas, kad paimtų 24 mėginius per parą.

  "Didžioji dalis tyrimų parodė, kad tarša iš nuotekų valyklos neviršijo nurodytų normatyvų. Tuo tarpu gauti BDS7 (bendro deguonies suvartojimo) tyrimų rezultatai rodo taršą", — teigia aplinkosaugininkai.

  Pasak aplinkosaugininkų, Vilniaus nuotekų valymo įrenginių leistina norma yra 15miligramų deguonies litre, o Vilniaus RAAD laboratorija nustatė, kad balandžio 21-22 dienomis išleistose nuotekose BDS7 koncentracija buvo 23 mg/l (su 4 mg/l paklaida).

  Kiek laiko tokios koncentracijos nuotekos tekėjo į Nerį paaiškės, kai bus gauti vėlesnių mėginių, imtų 24 ir 28 dienomis, tyrimo rezultatai.

  Už nepilnai išvalytų nuotekų leidimą į gamtinę aplinką UAB "Vilniaus vandenys" turės sumokėti mokestį padidintu tarifu.

  Dar šia tema

  Neris pasitinka pavasarį: upėje pajudėjo ledai
  Persikelti Nerį per 2 minutes: keltas per upę
  Neris ir vėl užteršta fekalijomis
  Dėl liūties Vilniuje sutriko siurblinės darbas ir į Nerį plūdo nuotekos
  Tegai:
  aplinkos tarša, Vilniaus vandenys, Neris, Vilnius

  Svarbiausios temos