14:50 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Stojančiųjų į Lietuvos karo akademiją laukia daug naujovių: ne mažiau kaip trečdalis studentų dalyvaus mainuose, dalis mokomųjų dalykų bus dėstomi anglų kalba, o kariūnus mokyti atvyks ES ir NATO ekspertai, ambasadoriai, diplomatai

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Šiemet stojančiųjų į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją laukia esminiai pokyčiai atnaujintose studijose, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  "Ne mažiau kaip trečdalis mūsų studentų dalyvaus mainuose ir turės galimybę studijuoti prestižiniuose JAV ir Europos universitetuose, trečdalis kiekvienos programos mokomųjų dalykų akademijoje bus dėstomi anglų kalba, o kariūnus mokys pasaulyje pripažinti savo srities profesionalai iš užsienio, ES ir NATO ekspertai, ambasadoriai, diplomatai", — studijas Lietuvos karo akademijoje pristato jos viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas.

  Karo akademijoje nuolat vykdomi tarptautiniai studentų ir dėstytojų mainai, kariūnams suteikiama galimybė kaupti žinias ir patirtį, mokantis kitų šalių aukštosiose mokyklose, dėstytojams — pasidalyti gerąja patirtimi ir susipažinti su partnerių dėstymo metodikomis. Dalyvaudami "Erasmus+" programoje, kiekvienais metais į kitų šalių aukštąsias mokyklas kariūnai vyksta studijuoti, o dėstytojai — dėstyti ir tobulinti savo kvalifikaciją.

  Lietuvos karo akademija taip pat sulaukia studentų ir dėstytojų iš Prancūzijos, Čekijos, Austrijos, Švedijos, Latvijos, Lenkijos universitetų, kviestinių svečių ir ekspertų iš užsienio. Siekiama, kad kiekviename kariūnų būryje nuolat studijuotų pagal mainų programą į Lietuvos karo akademiją atvykę kitų šalių studentai, kurie kartu su užsienio dėstytojais sudarytų galimybę visiems akademijos auklėtiniams dalyvauti tarpkultūrinio ir tarptautinio ugdymo programose.

  Pasak akademijos viršininko, 2018-2019 mokslo metais įstojusiųjų į Karo akademiją laukia atnaujintos akademinės bakalauro studijos, pritaikytos ne tik būsimiems karininkams. Vėliau jie, po tarnybos išėję į atsargą, galės ir kitose srityse pritaikyti čia įgytas žinias. Karininkų rengimui keliami aukšti reikalavimai, todėl studijų programų turinys nuolat atnaujinamas. Siekiant gerinti jų kokybę, kartu tobulinamas ir visas studijų procesas. Viena svarbiausių Karo akademijos strateginių krypčių ir yra aukščiausio lygio į kariūną ir studentą orientuotos universitetinės ir karybos studijos.

  Lietuvos karo akademijoje bus galima rinktis vieną iš trijų pirmosios pakopos studijų programų — Gynybos technologijų vadybos, Tarptautinių santykių ar Nacionalinio saugumo ir gynybos — ir įgyti atitinkamai vadybos, politikos mokslų arba visuomenės saugumo krypties profesinių žinių ir praktinių įgūdžių.

  Valstybės finansuojamos 3,5 metų trunkančios studijų programos orientuotos į bendrąjį universitetinį išsilavinimą, kokybišką teorinį pasirengimą ir aukščiausio lygio profesinius gebėjimus. Pagal Tarptautinių santykių ir Nacionalinio saugumo ir gynybos programas studijuojantys kariūnai nuo III kurso mokysis tik anglų kalba.

  Kariūnai, baigę Karo akademiją, įgis aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį.

  Daugiau informacijos apie bakalauro studijas Karo akademijoje galima rasti akademijos tinklalapyje.

  Jau vyksta atranka į studijas Karo akademijoje

  Akademijos viršininkas pabrėžia, kad pradėti ruoštis studijoms Lietuvos karo akademijoje gali jaunuoliai, kurie dar nėra abiturientai, ir ragina moksleivius, ypač baigiamiesiems egzaminams besiruošiančius, ne laukti, o jau dabar išbandyti savo gebėjimus ir jėgas.

  Priėmimo į Lietuvos karo akademiją eiga
  Priėmimo į Lietuvos karo akademiją eiga

  Norintys studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje visų pirma turi dalyvauti atrankoje ir laikyti profesinio tinkamumo testą. Į atranką jie kviečiami registruotis Karo akademijos Atrankos centro telefonu: + 370 5 212 7092.

  Tik išlaikę šį testą jaunuoliai įgyja teisę dalyvauti kituose priėmimo į studijas Karo akademijoje etapuose — turi pasitikrinti sveikatą Karo medicinos ekspertizės komisijoje ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pateikti prašymą studijuoti Lietuvos karo akademijoje. Daugiau apie priėmimo į Karo akademiją eigą galima rasti čia.  

  Profesinio tinkamumo testą (PTT) gali laikyti 16-25 metų vaikinai ir merginos. Teigiamai išlaikyto testo pažyma galioja trejus metus.

  Dar šia tema

  Seimas: didinamas karių išleidimo į atsargą amžius
  Tegai:
  studijos, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Lietuva

  Svarbiausios temos