10:17 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  117

  Mokslininkai tvirtina, kad genų perprogramavimas, kuris leis įveikti daug ligų, užtruks dešimt metų

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Per dešimt metų galima sukurti ląsteles, kurios turės imunitetą prieš virusus, vėžį, senėjimą, radiaciją ir užšalimą, rašo RIA Novosti su nuoroda į "Genome Project". 

  Savo teiginius mokslininkai patvirtina bandymais su lazdeline bakterija. Specialistų teigimu, bakterijos genomas buvo paveiktas 321 bandymais, po to ląstelė įgavo atsparumą virusams. Tačiau mokslininkai pabrėžia, kad siekiant perprogramuoti augalo ar žinduolio genomą, prireiks daugiau laiko ir pastangų.

  "Pavyzdžiui, norint perprogramuoti kiekvieną baltymą žmogaus gene, reikės 400 000 pakeitimų", — teigia Harvardo universiteto profesorius Džordžas Čerčas.

  Jis pridūria, kad iš dvidešimt tūkstančių žmogaus genų būtina pašalinti nereikalingus kodonus (genetinio kodo vienetus — Sputnik). Tuo pat metu mokslininkai išreiškė pasitikėjimą, kad norimų rezultatų galima pasiekti per dešimt metų. Be to, genetikai teigia, kad žmogaus genai gali būti užprogramuoti taip, kad žmonės taptų apsaugoti nuo radiacijos, senėjimo ir šalčio. Taip pat galima žymiai sumažinti vėžio riziką.

  Dar šia tema

  Mokslininkai papasakojo, kaip makaronai padeda numesti svorio
  Endokrinologas paaiškino, kokia žalą smegenims daro išmanieji telefonai
  Britanijos mokslininkai rado naują būdą pagerinti atmintį
  Tegai:
  genetika, senatvė, vėžys, liga, mokslas

  Svarbiausios temos