20:41 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Greitosios pagalbos automobilis

  Vilnius mini širdies nepakankamumo dieną

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Šiandien Vinco Kudirkos aikštėje veiks Kardiologijos klinika, kurioje visi norintys galės pasitikrinti sveikatą ir pasikonsultuoti dėl širdies nepakankamumo

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Vilnius kartu su visa Europa gegužės 4 dieną mini Širdies nepakankamumo dieną, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Šiandien iki 16:00 Vinco Kudirkos aikštėje veiks Kardiologijos klinika, kurioje visi norintys galės pasitikrinti sveikatą ir pasikonsultuoti dėl širdies nepakankamumo.

  "Lietuvoje šia liga serga daugiau nei 100 tūkstančių žmonių. Siekiant visuomenei pristatyti šį susirgimą ir atkreipti į jį dėmesį, Vilniuje bus įkurta laikinoji širdies klinika: specialiai įrengtoje palapinėje vilniečiai galės pasikonsultuoti su kardiologais, širdies nepakankamumo specialistais. Žmonėms paaiškinsime, kokia liga yra širdies nepakankamumas, kaip atpažinti jos simptomus ir laiku kreiptis pagalbos", — pasakoja vienas iš akcijos iniciatorių Lietuvos širdies asociacijos prezidentas profesorius Raimondas Kubilius.

  Sergant šia liga, širdis nepajėgia tinkamai prisipildyti ir išstumti kraujo. Tai yra ir viena dažniausių vyresnių nei 65-erių metų žmonių hospitalizavimo priežasčių. Pusė susirgusių miršta per pirmuosius penkerius metus nuo diagnozės nustatymo, o dešimt metų išgyvena ketvirtadalis.

  Tai itin sekinantis susirgimas, pacientus net ir po nedidelio fizinio krūvio ar ramybėje kankina dusulys, greitas nuovargis ir silpnumas, naktinis sausas kosulys, apetito sumažėjimas, kojų tinimai. Širdies nepakankamumas yra potencialiai gyvybei pavojinga būklė, nuo kurios kenčia daugiau nei 15 milijonų žmonių Europos Sąjungoje. Nepaisant to, dauguma žmonių ligos net nepastebi.

  Šiemet suvienijus jėgas bus organizuoti švietėjiški renginiai, kurie dar labiau atkreips į širdies nepakankamumo problemą Lietuvoje ir šia liga sergančiuosius.

  Norint atkreipti visuomenės dėmesį, apsaugoti sveikus žmones nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei sulėtinti širdies nepakankamumo progresavimą jau sergantiems, kasmet gegužės pirmąjį savaitgalį Europoje minima supratimo apie širdies nepakankamumą diena.

  Renginius inicijuoja Lietuvos kardiologų draugija, Lietuvos širdies asociacija ir Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacija.

  Dar šia tema

  Nuo kokių ligų miršta Lietuvos gyventojai
  Tegai:
  širdies nepakankamumas, Europa, Vilnius

  Svarbiausios temos