01:18 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (61)
  71

  Ministras pirmininkas teigė, kad ir toliau didelis dėmesys bus skiriamas Holokausto, kaip neatskiriamos Lietuvos, Antrojo pasaulinio karo ir nacių okupacijos Lietuvoje istorijos dalies, švietimui

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Radviliškio rajone, kur dalyvavo iškilmingoje Šeduvos žydų istorijos "Dingusio Štetlo" muziejaus statybų pradžios ceremonijoje, rašoma pranešime spaudai.

  Pasak Vyriausybės vadovo, Šeduva tapo skirtingų kartų, skirtingų likimų tauraus įprasminimo Lietuvoje simboliu, daugėja pavyzdžių, įprasminančių žydų indėlį į Lietuvos valstybingumo raidą.

  "Negalime kurti ateities, ignoruodami istorinius įvykius, valstybės praradimus. Tai bendruomenės ir visuomenės brandos testas. Todėl, kurdami atvirą visuomenę, turime įsiklausyti į Lietuvos ir Šeduvos žydų istoriją, jos palikimą. Nuoširdžiai apgailestauju, kad istorinę mūsų tautų sugyvenimo tradiciją apjuodino Holokaustas Lietuvoje. Tai mūsų tautos skausmas, iš kurio galime mokytis amžinai", — ceremonijoje sakė Skvernelis.

  Jis taip pat teigė, kad ir toliau didelis dėmesys bus skiriamas Holokausto, kaip neatskiriamos Lietuvos, Antrojo pasaulinio karo ir nacių okupacijos Lietuvoje istorijos dalies, švietimui. Lietuvos Respublikos Vyriausybė yra įsipareigojusi ir toliau puoselėti ir įamžinti Lietuvos žydų istorijos ir kultūros palikimą.

  "Tai — jūsų ir mūsų bendra ir neatsiejama praeitis. Mūsų visų bendras tikslas — tęsti darbus, siekiant atkurti ir puoselėti išlikusį paveldą", — pabrėžė Vyriausybės vadovas.

  Muziejus "Dingęs Štetlas" bus atidarytas 2020 metų vasarą vidurio Šeduvoje, Radviliškio rajone. Čia bus atkurtas kažkada vienos didžiausių Europoje žydų diasporos miestelių gyvenimas. Tikrų Šeduvoje gyvenusių žydų gyvenimo istorijų pavyzdžiu bus pristatytas tipinės Lietuvos žydų šeimos gyvenimas ir tradicijos, litvakų mokslo reikšmė, kultūriniai, socialiniai ir politiniai judėjimai, jų plėtojami verslai bei užsiėmimai. Muziejaus lankytojai susipažins ir su tragiška Lietuvos ir Šeduvos istorijos dalimi, kai Antrojo pasaulinio karo metais Štetlo gyventojų gyvybės buvo nutrauktos netoliese esančiose trijose Holokausto vietose.

  Temos:
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (61)

  Dar šia tema

  Kuriamas virtualus Lietuvos žydų kultūrinio paveldo archyvas
  Maskvoje parodys dokumentinį filmą apie žydų žudynes Lietuvoje
  Linkevičius: Lietuvos valstybės sukūrimas neįsivaizduojamas be žydų indėlio
  Europos žydų kongresas smerkia išpuolius prieš Vanagaitę
  Konservatoriai siūlo 2019-osius sklebti Žydų metais dėl Vanagaitės pasisakymų
  Tegai:
  žydai, Šeduva, Lietuva

  Svarbiausios temos