01:36 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad Karbauskis padovanojo savo vaikams apie 7 mln. eurų, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija atliko tyrimą ir nustatė, kad politikas pažeidė įstatymą, nes nedeklaravo pinigų dovanojimų

  VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Seimo narys Ramūnas Karbauskis pažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti sudarytus sandorius, rašoma komisijos pranešime žiniasklaidai.

  Sprendimas priimtas vienbalsiai.

  Tyrimo duomenys rodo, kad politikas VPIDVTĮ numatyta tvarka per 30 kalendorinių dienų terminą nedeklaravo keturių sandorių. Du iš jų — vieną pinigų dovanojimo sūnui ir vieną akcijų pirkimo iš UAB "Agrokoncenas" — Karbauskis privalėjo deklaruoti iš karto, kai tapo Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariu 2015 metais. Kitus du pinigų dovanojimo sandorius sūnums politikas sudarė, jau eidamas Seimo nario pareigas pernai lapkritį, tačiau deklaravo tik šiemet sausį.

  VTEK pabrėžia, kad Seimo nariams yra taikomi aukštesni veiklos skaidrumo ir atsakomybės standartai nei paprastiems valstybės pareigūnams ar tarnautojams. Visuomenė turi pagrįstų ir teisėtų lūkesčių, kad Seimo nariai veikia, laikydamiesi aukštesnių moralės ir tarnybinės etikos principų.

  Tyrimą VTEK atliko žiniasklaidoje paskelbtos informacijos bei žurnalistų kreipimųsi pagrindu.

  Pernai pavasarį VTEK paskelbė, kad Karbauskis pažeidė įstatymą, pavėluotai deklaravęs namo statybai Ispanijoje imtą paskolą, taip pat žmonos sandorį, jai perkant automobilį iš jos pačios vadovaujamos Ispanijos įmonės "Corporation Mobiliaria del Baltico".

  Dar šia tema

  Karbauskis kreipėsi į VSD dėl Seimo narės Juknevičienės pareiškimų
  Seime raginama atšaukti Kasčiūną iš gynybos komiteto narių
  Karbauskis nori pašalinti iš Seimo visą konservatorių frakciją
  Tegai:
  deklaracija, deklaravimas, pažeidimas, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), Ramūnas Karbauskis, Lietuva

  Svarbiausios temos