01:30 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Pergalės metinės (27)
  356

  Nors Lietuvoje gegužės 9-oji nešvenčiama kaip Pargalės diena, daugelis miesto gyventojų vis tiek šią dieną ateina į Antakalnio kapines ir pagerbia karo dalyvių atminimą

  VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Trečiadienį ryte Antakalnio kapinėse susirinko apie tūkstantis žmonių, kurie sudalyvavo akcijoje "Nemirtingasis pulkas", praneša Sputnik Lietuva korespondentas.

  Renginyje kaip ir kasmet dalyvavo Rusijos ambasdorius Aleksandras Udalcovas, be to, tarp susirinkusiųjų buvo pastebėtas Lietuvos lenkų rinkimų sąjungos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis.

  "Noriu pasveikinti veteranus, noriu pasveikinti jus su šia nuostabia švente, nes mums tai tikrai yra didžiulė šventė. Šiandien prisimename ir prisiminsime, kas laimėjo šį karą. Laimėjo Sovietų kariuomenė ir kariuomenė, jungianti daugybę tautų", — renginyje sakė Udalcovas.

  Taip pat į Antakalnio kapines atėjo Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Karolis, kuris prisijungė prie sveikinimų.

  "Kaip žinia, Baltarusija dažnai patirdavo karo siaubą, todėl baltarusių tauta prisimena ir gerbia didvyrių atminimą. Sveikinu veteranus ir jų šeimas. Noriu pastebėti, kad čia daugybės žmonių susirinkimas yra atsakingos pilietinės pozicijos pasireiškimas", — sakė jis.

  Акция Бессмертный полк в Литве, посвященная 73-й годовщине Дня Победы
  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Veteranai nešėsi raudonus gavzdikus

  Minėjimo pradžioje nuskambėjo Lietuvos ir Rusijos himnai, po kurių žuvusiųjų atminimą susirinkę pagerbė tylos minute.

  "Nemirtingasis pulkas" parsidėjo, kai tik žmonės susirinko kapinėse, jie nuo įėjimo ėjo iki paminklo sovietų kariams. Žmonės iš anksto atsinešė savo artimųjų, kurie dalyvavo Antrajame pasauliniame kare, nuotraukas. Tie, kas neturi savo šeimos narių nuotraukų, galėjo ant plakato tiesiog užrašyti vardą ir pavardę.

  Акция Бессмертный полк в Литве, посвященная 73-й годовщине Дня Победы
  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Kaip ir kasmet akcijoje dalyvavo Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas

  Anksčiau akcijos koordinatorė Tatjana Afanasjeva-Kolomiec teigė, kad šiais metais akcija vyks ne tik Vilniuje, bet ir daugelyje kitų Lietuvos miestų.

  Akcija "Nemirtingasisi pulkas" vyksta jau septintą kartą. 2017 metais akcija "Nemirtingasis pulkas" surinko apie 250 tūkstančių dalyvių užsienyje. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos, žygiai vyko daugiau nei 60 šalių, įskaitant NVS šalis, Serbiją, Izraelį, Graikiją, Bulgariją, Jungtines Amerikos Valstijas, Prancūziją ir Jungtinę Karalystę.

  Акция Бессмертный полк в Литве, посвященная 73-й годовщине Дня Победы
  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Kasmet akcijoje Lietuvoje dalyvauja vis daugiau žmonių

  Lietuvoje panašus renginys pirmą kartą įvyko 2015 metais. Tada prie akcijos prisijungė vienuolika žmonių. Kiekvienais metais dalyvių skaičius tik auga. Ir šiandienos renginys Antakalnio kapinėse tai tik įrodo.

  Daugiausia žmonių akcija surenka Maskvoje, ten ateina įvairaus amžiaus žmonės, atsiveda vaikus. Beveik visi dalyviai turi Georgijaus juostelę. Lietuvoje šiandien konservatoriai vėl užregistravo pataisas, siūlančias uždrausti šio sovietinio simbolio demonstravimą masiniuose renginiuose.

  Акция Бессмертный полк в Литве, посвященная 73-й годовщине Дня Победы
  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Susirinkę tylos minute pagerbė žuvusiųjų kare atminimą

  Vilniaus Antakalnio kapinėse palaidoti trečiojo Baltarusijos fronto kareiviai, kurie žuvo per Lietuvos sostinės išlaisvinimo mūšius. Sovietų karių atminimui 1951 metais Antakalnio kapinėse buvo atidarytas memorialas. Tais pačiais metais buvo perlaidoti 3460 karių palaikai. Ant trijų pietinio šlaito terasų ir ant 14 rytinio šlaito terasų įrengti 287 raudonojo granito antkapiai su mirusių karių vardais. Priešais pagrindinį paminklą šalia Amžinosios ugnies palaidoti penki Sovietų Sąjungos didvyriai.

  Temos:
  Didžiosios Pergalės metinės (27)

  Dar šia tema

  Pergalės paradas Maskvoje
  Paskelbta, kur gegužės 9-ąją Lietuvoje įvyks akcija "Nemirtingasis pulkas"
  Nemirtingasis pulkas Lietuvoje ir Vilniuje
  Pergalės dienos minėjime Lietuvoje — "Nemirtingųjų pulkas"
  Tegai:
  Nemirtingųjų pulkas, Pergalės diena, Vilnius

  Svarbiausios temos