10:51 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  122

  "Sodra" ragina pensininkus, kurie iki šiol buvo deklaravę gyvenamąją vietą "prie savivaldybės" arba išvis jos nedeklaravę, kreiptis į savo faktinės gyvenamosios vietos seniūniją

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. "Sodra" pradėjo mokėti gegužės mėnesio pensijas, tačiau dalis senjorų gali jos nesulaukti, jeigu iki šiol nedeklaravo gyvenamosios vietos arba jų nėra gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitoje, rašoma "Sodros" pranešime spaudai.

  "Sodra" ragina pensininkus, kurie iki šiol buvo deklaravę gyvenamąją vietą "prie savivaldybės" arba išvis jos nedeklaravę, kreiptis į savo faktinės gyvenamosios vietos seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą arba pateikti prašymą juos įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.

  Pagal nuo šių metų pradžios įsigaliojusį Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymą, registracija "prie savivaldybės" panaikinta, o socialinio draudimo, valstybines pensijas (nukentėjusiųjų, mokslininkų), kompensacijas už ypatingas darbo sąlygas, vaiko išlaikymo išmokas (alimentus) "Sodra" gali skirti ir mokėti tik deklaravusiems gyvenamąją vietą arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą gyventojams.

  Tai galima padaryti atvykus į savo seniūniją ar savivaldybę, taip pat per elektroninius valdžios vartus.

  Jeigu gyventojas neturi galimybės deklaruoti gyvenamosios vietos, yra kita išeitis. Jis gali būti įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą. Tuomet išmokos irgi yra mokamos.

  Norint patekti į šią apskaitą, reikia nuvykti į faktinės gyvenamosios vietos seniūniją arba savivaldybę, pateikti asmens dokumentą, nurodyti priežastį, kodėl nėra galimybės deklaruoti gyvenamąją vietą, ir nurodyti adresą, kur žmogus faktiškai gyvena.

  "Sodra" ramina, kad pavėlavusiems deklaruoti gyvenamąją vietą sankcijų nebus. Pensijų ir kitų išmokų mokėjimas bus atnaujintas, kai tik gyvenamoji vieta bus deklaruota, be to išmokamos sumos ir už praėjusį laikotarpį.

  Dar šia tema

  Vyriausybė pritarė šalpos pensijų didinimui
  Nuo kitų metų pensijos priklausys nuo atlyginimų šalyje
  Tyrimas: 60% lietuvių susitaikė, kad iš valstybės nesulauks orios pensijos
  Daugiavaikiai tėčiai turės teisę į antrojo laipsnio valstybinę pensiją
  Tegai:
  gyvenamojo vieta, pensijos, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra", Lietuva

  Svarbiausios temos