17:48 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Seimo narys Remigijus Žemaitaitis siūlo taikyti papildomus apribojimus prekybai alumi ir kitu alkoholiu, išpilstytu į plastiko tarą

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Seimo narys Remigijus Žemaitaitis siūlo uždrausti parduoti Lietuvoje alaus, fermentuotų gėrimų, alkoholinių kokteilių grupėms priklausančius alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 7,5 procento, išpilstytus į didesnę negu 0,2 litro tarą, išskyrus atvejus, kai šie gėrimai išpilstyti į stiklinę, keraminę, medinę ar metalinę tarą, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Už pateiktą Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą ketvirtadienį balsavo 56 Seimo nariai, prieš buvo du, susilaikė 25 parlamentarai.

  Šiuo metu Lietuvoje draudžiama parduoti alaus, fermentuotų gėrimų, alkoholinių kokteilių grupėms priklausančius alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 7,5 procento, išpilstytus į didesnę negu 0,5 litro tarą, išskyrus atvejus, kai šie gėrimai išpilstyti į stiklinę, keraminę, medinę ar metalinę tarą.

  Posėdžio metu Seimo narė Asta Kubilienė pristatė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siūloma įmonėms, Europos juridiniams asmenims ir jų filialams Lietuvoje drausti gaminti ir (ar) parduoti maisto produktus, žaislus ir kitas prekes, skirtas vaikams ir paaugliams, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir (ar) jų tarą.

  Dokumento aiškinamajame rašte sakoma, kad projektą parengti paskatino tai, kad alkoholinius gėrimus ir jų tarą imituojantys maisto produktai, įskaitant nealkoholinius gėrimus, žaislus ar kitas prekes, kurie yra skirti vaikams ir paaugliams (pvz., vaikiškomis aplikacijomis apipavidalintas vaikiškas šampanas ar vaikiškas punšas), ugdo jaunimo įprotį vartoti alkoholį, skatina šio žalingo įpročio paplitimą visuomenėje ir yra susijęs su suaugusiųjų tolerancija jaunimo alkoholio vartojimui.

  Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Sveikatos reikalų komitete, papildomu — Ekonomikos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 28 dieną.

  Dar šia tema

  Jokių nuolaidų: įsigalioja griežtesnės prekybos alkoholiu taisyklės
  Tegai:
  alkoholio įstatymo pataisos, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos