03:41 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (91)
  43

  "Lietuvos geležinkeliai" ketina tapti bepiločių traukinių technologijos kompetencijų centru Europoje

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. "Lietuvos geležinkeliai" įsigys galimybių studiją, kuri įvertins, ar bepiločių traukinių technologija galėtų būti pritaikoma Lietuvije, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

  Į konkursą bus kviečiamos bepiločių traukinių kompetenciją sukaupusios pasaulinės kompanijos bei kiti suinteresuoti rinkos dalyviai. Jų bus prašoma įvertinti bepiločio riedmenų modelio Lietuvoje technologinius, teisinius, socialinius, aplinkosauginius ir ekonominius aspektus.

  Išvien su bepiločio valdymo technologijos diegimo vertinimu bus imamasi ir jau anksčiau patvirtinto investicinio projekto — lokomotyvų valdymo sistemų pertvarkymo. Planuojama, kad šios sistemos pagal poreikį galėtų būti pritaikomos bepiločiams traukiniams.

  "Visame pasaulyje daug diskutuojama apie galimybes naudoti autonomiškai valdomas sistemas, jų naudą bei rizikas. Norime atsakingai išsiaiškinti galimybes panaudoti šias technologijas Lietuvoje. Tik atlikę tyrimus galėsime atsakyti, ar ateityje galėtų bepilotis traukinys kursuoti, pavyzdžiui, iš Vilniaus geležinkelio stoties į oro uostą", — sako "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

  Kaip rašoma bendrovės pranešime Tokių Vakarų Europos šalių, kaip Vokietija, Jungtinė Karalystė, Italija, Šveicarija, Švedija, metro ar miesto susisiekimo traukinių linijomis kursuojantys bepiločiai (autonomiškai valdomi) traukiniai jau kurį laiką tapo įprasta integralia susisiekimo dalimi. Tačiau keleivinių ir prekinių traukinių autonominio valdymo technologija Vakarų Europoje šiuo metu tik žengia pirmuosius žingsnius. 

  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (91)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" pasirašė ilgalaikę sutartį su "Akmenės cementu"
  "Lietuvos geležinkelių" krovinių apyvartos apimtys
  "Lietuvos geležinkeliai" – lyderiai Baltijos regione
  Tegai:
  bepiločiai traukiniai, Lietuvos geležinkeliai, Lietuva

  Svarbiausios temos