00:06 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  Lietuvos pakrančių apsauga, archyvinė nuotrauka

  Kuršių mariose ant seklumos užplaukė pramoginis turistinis kateris

  © Photo: VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Į pagalbą seklumoje įstrigusiam kateriui su 12 keleivių atplaukė kitas laivas, tačiau jam nepavyko priartėti prie katerio, todėl buvo pasitelkti pasieniečiai

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Kuršių mariose ant seklumos užplaukus kateriui jo keleiviams prireikė pasieniečių pagalbos. Atskubėję Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai saugiai perkėlė 12 pramogavusių žmonių į pagalbon atplaukusį kitą laivą, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Vėlyvą šeštadienio vakarą VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Neringos pasienio užkardos pareigūnai iš Klaipėdos uosto dispečerio gavo pranešimą apie incidentą Kuršių mariose. Už apytiksliai aštuonių kilometrų nuo Kiaulės nugaros ant seklumos užplaukė pramoginis turistinis kateris. Turėta žinių, kad jame yra 12 keleivių ir du įgulos nariai. Į pagalbą atplaukusiam kitam laivui dėl didesnės grimzlės nepavyko priartėti prie katerio.

  Iškart iš Kopgalio Teritorinės jūros ir Kuršių marių stebėjimo centro gelbėjimo darbams buvo išsiųstas greitaeigis pasieniečių kateris "Boomeranger". Nuvykę į incidento vietą pasieniečiai savo plaukiojimo priemone visus keleivius saugiai perkėlė į netoliese stovėjusį pagalbon atplaukusį laivą. Kateryje liko tik du įgulos nariai, likę laukti, kol bus nutraukti nuo seklumos.

  Operacijos metu medikų pagalbos katerio keleiviams ir įgulos nariams neprireikė.

  Dar šia tema

  Kuršių mariose Rusijos laivas pažeidė Lietuvos sieną
  Lietuvos pasieniečiai Kuršių mariose išgelbėjo 12 žvejų
  Tegai:
  užplaukti ant seklumos, kateris, pasieniečiai, Kuršių marios

  Svarbiausios temos