12:04 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Buvęs užsienio reikalų ministras Povilas Gylys mano, kad sovietinių monumentų griovimas skatina naujų "balvonų" stiprinimą visuomenės sąmonėje

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Buvęs užsienio reikalų ministras Povilas Gylys ragina neskubėti griauti paminklų šalyje.

  "Neskubėkime statyti paminklų. Tuomet po kurio laiko bus mažiau norinčių juos griauti", — rašo Gylys Facebook.

  Anot jo, "paminklų griovimo instinktas stipriausias yra sielose, kurios nėra realiai išsivadavusios iš smerkiamos ideologijos gniaužtų".

  Kaip pavyzdį buvęs ministras pateikia bolševizmą. Pasak Gylio, "tik iš pirmo žvilgsnio paradoksalu yra tai, kad bolševikinės mąstysenos neatsikratę žmonės yra kategoriški ir aktyvūs tarybinės praeities paminklų vartymo šalininkai". Politikas mano, kad viso to priežastis yra tokių žmonių vidinis diskomfortas.

  Antakalnio kapinės, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  "Tačiau griaudami akmeninius "balvonus", jie, to nesuvokdami, stiprina dvasinius "balvonus" savyje ir savo aplinkoje", — tvirtina Gylys.

  Buvęs ministras pataria tokiems žmonėms pasirūpinti "bolševikinio mąstymo liekanų nykimu savo ir visuomenės sąmonėje".

  Be to, Gylys primena, kad istorija rutuliojasi cikliškai, todėl pastačius paminklą šiandien, jis taip pat gali būti nugriautas ateityje, kaip šiuo metu naikinami sovietų paminklai.

  "Jūs teisus, griaunam savo istoriją, o ji būna ir bloga ir gera, o istorija turi būti neutrali", — palaikė politiką komentatorius Eugenijus Minkevičius.

  Šiuo metu Vilniuje vyksta kova dėl paminklų Antakalnio kapinėse. Vilniaus savivaldybė pareikalavo, kad Lietuvos visuomeninė organizacija "Užmiršti kareiviai" iki balandžio mėnesio pašalintų paminklinius akmenis nuo Raudonosios ir Rusijos imperijos kariuomenių karių kapų Antakalnio kapinėse. Anksčiau Lietuvos kultūros departamentas kreipėsi su prašymu pašalinti tuos du paminklinius akmenis į Vilniaus savivaldybę, nurodęs, kad demontavimo klausimas yra pagrįstas abejonėmis identifikuojant palaikus.

  Dar šia tema

  Demontuotas paminklas tarybiniams aktyvistams
  Marijampolės rajone vėl išniekintas paminklas tarybiniams aktyvistams
  Ambasadorius atsisakė pripažinti, kad šalyje griaunami tarybiniai paminklai
  Tegai:
  tarybinis paminklas, paminklai, Povilas Gylys, Lietuva

  Svarbiausios temos