17:55 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Daugėja visuomenės skundų, kad be reikalo iškertami brandūs, visiškai sveiki medžiai, ir apie planus juos kirsti gyventojai nėra informuojami

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Aplinkos ministerija kreipėsi į šalies savivaldybes ir paragino daug atsakingiau spręsti jų teritorijose esančių želdynų likimą, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

  "Kiekvienas iškirstas želdynas — tai pirmiausia savivaldybės atsakomybės reikalas, nes tik ji gali išduoti leidimą kirsti", — sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

  Pasak jo, jeigu padėtis nesikeis ir visuomenės susirūpinimas kertamais želdynais didės, Aplinkos ministerija siūlys peržiūrėti savivaldybėms įstatymų suteiktą kompetenciją priimti sprendimus tvarkant želdinius ir želdynus.

  Daugėja visuomenės skundų, kad be reikalo iškertami brandūs, kartais visiškai sveiki medžiai, kad apie planus juos kirsti gyventojai nėra informuojami.

  Stambūs seni medžiai yra užauginti ne vienos gyventojų kartos, todėl, viceministro žodžiais, dažniausiai svarbus ir moralinis įsipareigojimas juos išsaugoti. Dažnai pakanka medį tik apgenėti ar pagydyti, nereikia jo kirsti. Aplinkos ministerija prašo savivaldybių atsakingiau išduoti leidimus, ypač sveikiems, brandiems medžiams, kurių gyvybinės funkcijos nepažeistos ir kurie nekelia grėsmės, šalinti.

  Senų medžių kirtimas dažnai susijęs su savivaldybių administracijų vykdomais projektais viešosioms erdvėms sutvarkyti, žaliajai infrastruktūrai stiprinti. Su želdinių ir želdynų pertvarkymo planais, specialistų išvadomis turi būti laiku supažindinama visuomenė, o informacija atnaujinama prieš kiekvieną planavimo ir įgyvendinimo etapą.

  Aplinkos ministerija netrukus baigs rengti Želdynų įstatymo pataisų projektą, kuriuo ketina aiškiau reglamentuoti visuomenės dalyvavimą svarstant savivaldybių administracijų inicijuotus projektus. Ministerija sieks, kad įstatymo pataisos būtų svarstomos Seime rudens sesijos pradžioje.

  Dar šia tema

  Per nacionalinį miškasodį pasodinta beveik 300 tūkstančių medelių
  Tegai:
  medžiai, Aplinkos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos