09:29 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Bendros narkotikų kontrabandos tendencijos nesikeičia – absoliuti dauguma ikiteisminių tyrimų ir toliau pradedama dėl mėginimų kvaišalus atsisiųsti pašto siuntomis

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Muitinės pareigūnai jau įvertino pirmuosius 2018-ųjų kovos su narkotikų kontrabanda rezultatus: sulaikyta daugiau nei 167 kg kvaišalų, pradėti 107 ikiteisminiai tyrimai, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Įspūdingiausia šiemet sulaikyta narkotikų kontrabanda — 2018 metų vasarį Lietuvos ir Lenkijos pasienyje aptikti 85 kg hašišo, kuris gabentas užvirintas metalinių plūgų rėmuose.

  Bendros narkotikų kontrabandos tendencijos nesikeičia — absoliuti dauguma ikiteisminių tyrimų ir toliau pradedama dėl mėginimų kvaišalus atsisiųsti pašto siuntomis. Tad iš 107 šiemet muitinėje pradėtų tyrimų net 102 — dėl kvaišalų pašto siuntose.

  Dažniausiai šiemet paštu į Lietuvą kvaišalai siųsti iš Nyderlandų, taip pat Didžiosios Britanijos ir Ispanijos.

  Daugiausia (net 165 kg) šiemet sulaikyta hašišo. Juodojoje rinkoje tokio kiekio sulaikytų kvaišalų vertė siektų apie 2 mln. eurų. Šie kvaišalai muitinės kriminalistų buvo sulaikyti vos per dvi sėkmingas operacijas Lietuvos-Lenkijos pasienyje.

  Valstybės sienos apsaugos tarnyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Vasario mėnesį 85 kg hašišo aptikti iš Ispanijos gabentuose aklinai užvirintuose masyviuose metaliniuose plūguose. Narkotikai buvo supakuoti itin kruopščiai — rėmų galai buvo užpildyti apsauginiu žemių sluoksniu, kad šis apsaugotų hašišą nuo ugnies, užvirinant padargų slėptuves.

  Balandžio pradžioje dar 80 kg hašišo rasta taip pat iš Ispanijos grįžtančio verslininko automobilyje "Citroen DS5" įrengtose slėptuvėse.

  Taip pat 2018-ųjų pradžioje Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai baigė ilgalaikę tarptautinę operaciją, pradėtą dar 2015 metais. Jos metu, bendradarbiaujant su Prancūzijos muitininkais, išaiškinta ir sunaikinta narkotikų kontrabandininkų grupuotė, kurios nariai dideliais kiekiais gabeno hašišą ir kokainą iš Ispanijos į Norvegiją. Grupuotės organizatorius buvo sulaikytas Klaipėdoje, dar vienas įtariamasis sulaikytas Kaišiadoryse, likę trys — Prancūzijoje.

  Pernai pareigūnai sulaikė beveik dvi tonas narkotikų — tai didžiausias sulaikytų kvaišalų kiekis per visą Lietuvos muitinės istoriją.

  Iš 2017 metais sulaikytų narkotikų jau sunaikinta 1658 kg. Šie kvaišalai 2017 metų spalio ir gruodžio mėnesiais sudeginti Šiaulių rajone esančios bendrovės pavojingų atliekų deginimo įrenginyje.

  Pabrėžiame, jog kvaišalai naikinami, griežtai laikantis tokių atliekų tvarkymą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų, prižiūrint iš muitinės pareigūnų sudarytai komisijai, dalyvaujant žiniasklaidos atstovams.

  Šiemet narkotikų naikinimai dar nevyko. Šiuo metu Lietuvos muitinės sandėlyje saugoma 734 pozicijų skirtingų narkotinių medžiagų ar psichotropinių vaistų. Tarp jų — 136,8 kg hašišo, 71,4 kg kokaino, 11,8 kg marihuanos.

  Dalis sulaikytų įtariamų narkotinių medžiagų tebėra tiriamos ekspertų, kurių išvados lemia, ar sulaikyta medžiaga pripažįstama kvaišalais.

  Dar šia tema

  Kriminalistai sulaikė didelį kiekį narkotikų iš Ispanijos
  Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl sulaikytos trijų kilogramų kokaino kontrabandos
  Pernai Lietuvos muitinė sulaikė beveik 2 tonas narkotikų kontrabandos
  Tegai:
  narkotikų kontrabanda, Muitinės kriminalinė tarnyba, Lietuva

  Svarbiausios temos