23:59 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Vairavimo egzaminas Regitroje, archyvinė nuotrauka

  "Regitra" nuo gegužės 20-osios keičia automobilio išregistravimo tvarką

  © Фото: vrm.lrv.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  115130

  Šiuo metu, jei automobilis neturi civilinės atsakomybės privalomojo draudimo, techninės apžiūros arba nėra sumokėti valstybės nustatyti mokesčiai, jo registracija sustabdoma, o jau nuo gegužės 20-osios automobiliai nebebus automatiškai išregistruojami

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Gegužės 20-ąją keičiasi transporto priemonių išregistravimo tvarka, skelbia "Regitros" spaudos tarnyba.

  Nuo šiol sustabdžius automobilio registraciją dėl negaliojančios techninės apžiūros ar draudimo ir per 180 dienų to nesutvarkius, jis nebebus automatiškai išregistruojamas. Iš naujo atlikus techninę apžiūrą ar apdraudus automobilį, jo leidimas dalyvauti eisme bus atnaujintas be jokio papildomo mokesčio ir pakartotinių registracijos procedūrų.

  Šiuo metu, jei automobilis neturi civilinės atsakomybės privalomojo draudimo, techninės apžiūros arba nėra sumokėti valstybės nustatyti mokesčiai, jo registracija sustabdoma. Tik tuomet, kai transporto priemonės valdytojas per 180 dienų nepašalina šių priežasčių, kurios draudžia dalyvavimą eisme, automobilis automatiškai išregistruojamas.

  Mažės finansinė ir administracinė našta

  Panaikinus automatinį transporto priemonių išregistravimą, nebereikės kartoti registracijos procedūrų. Taigi, mažės ne tik finansinė, bet ir administracinė našta.

  "Šių pokyčių naudą pajus daugelis transporto priemonių valdytojų. Įsivaizduokime tokią situaciją — automobilio registracija sustabdoma, nes nebegalioja techninė apžiūra. Jo valdytojas turės neribotą laiką tai susitvarkyti ir, kai jis tai padarys, leidimas dalyvauti eisme bus atnaujinamas automatiškai be jokio papildomo mokesčio", — teigia "Regitros" Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.

  Naujoji tvarka galios ir jau seniau išregistruotoms transporto priemonėms

  Pokyčiai galios ir tiems asmenims, kurių transporto priemonės buvo automatiškai išregistruotos dar iki naujos tvarkos įsigaliojimo. Jei bus įvykdytos visos prievolės, o taip pat nebus pasikeitęs transporto priemonės savininkas, jų registracija taip pat bus atkuriama automatiškai.

  Kaip sėkmingai išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą >>

  Būtina atkreipti dėmesį, kad jei išregistruota transporto priemonė buvo parduota kitam asmeniui, šį faktą būtina deklaruoti "Regitros" informacinėje sistemoje arba atvykus į padalinį. Kitu atveju, nepranešus apie transporto priemonės savininko pasikeitimą ir pradėjus ją eksploatuoti, registracija bus atkuriama buvusio, t. y. Kelių transporto priemonių registre įrašyto savininko vardu. Esant tokiai situacijai, buvęs automobilio savininkas, pavyzdžiui, gali sulaukti pranešimų apie paskirtą baudą už nusižengimus, kuriuos iš tiesų padarė naujasis savininkas.

  Kaip išregistruoti nebetinkamą eksploatuoti transporto priemonę?

  Kaip ir iki šiol, norint išregistruoti nebetinkamą naudoti automobilį, asmuo "Regitroje" turi pateikti jo sunaikinimo pažymėjimą, kurį išduoda eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojai. Taip pat su savimi turėti registracijos liudijimą bei numerio ženklus, jei jie neprarasti. Tuomet transporto priemonė išregistruojama ir nebegalės būti pakartotinai registruojama. Tais atvejais, kai dėl tam tikrų priežasčių automobilio savininkas negali gauti transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimo, reikia pateikti paaiškinimą raštu apie tokio dokumento nepateikimo priežastis.

  Dar šia tema

  Regitra: žiedinėse sankryžose ir perėjose klysta net ir patyrę vairuotojai
  Regitra: pametus valstybinio numerio ženklą bus išduodamas dublikatas
  "Regitra" perka naujus valstybinio numerio ženklus be hologramų
  Nuo rugsėjo 1-osios "Regitra" palengvins transporto priemonių registraciją
  Tegai:
  transporto priemonių registracija, Regitra, Lietuva

  Svarbiausios temos