05:13 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Lūšis, archyvinė nuotrauka

  VSAT darbuotojai teisiami už neteisėtą lūšių medžiojimą ir pardavimą

  © Sputnik / В. Бохонов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Dėl dviejų saugomų gyvūnų sumedžiojimo Lietuvai buvo padaryta daugiau nei devynių tūkstančių eurų vertės žala, kaltinamieji už šią nusikalstamą veiką gali atsidurti už grotų

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Trims statutiniams Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) valstybės tarnautojams pareikšti kaltinimai neteisėtu dviejų lūšių sumedžiojimu ir bandymu vieno iš įstatymų saugomų gyvūnų kūną parduoti, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia pagrįstai įtarti, kad praėjusių metų pabaigoje kaltinamieji neteisėtai sumedžiojo ar nenustatytomis aplinkybėmis įsigijo dvi lūšis, kurių kūnus laikė namuose, šaldymo įrenginyje.

  Du Lazdijų rajono gyventojus sulaikė Kauno kriminalinės policijos pareigūnai, kuomet vieną iš lūšių kaltinamieji nusprendė parduoti už 250 eurų. Tęsiant ikiteisminio tyrimo veiksmus buvo nustatytas ir trečiasis asmuo, kuris galimai veikė drauge su kitais kaltinamaisiais.

  Lūšys yra nemedžiotini gyvūnai, įtraukti į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų sąrašą. Šia nusikalstama veika galimai padaryta beveik 9 600 eurų vertės žala.

  Vienas iš kaltinamųjų, 24 metų L.K., pozicijos dėl kaltės nepareiškė. Kiti du asmenys, 23 metų A.M. ir 54 metų R.M., kaltais dėl jiems inkriminuojamos nusikalstamos veikos neprisipažįsta.

  Šį ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Antrojo skyriaus prokuroras Mindaugas Šukys. Tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai. Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduota nagrinėti Alytaus apylinkės teismo Lazdijų rūmams.

  Baudžiamajame kodekse nurodyta, kad už neteisėtą saugomų rūšių laukinių gyvūnų medžiojimą ir realizavimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

  Dar šia tema

  Aplinkosaugininkai suskaičiuos Lietuvos vilkus ir lūšis
  Tegai:
  saugomi gyvūnai, lūšys, medžioklė, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos