17:30 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Kompiuteris, archyvinė nuotrauka

  LRTK kreipėsi į teismą dėl programėlės "Vintera TV" veiklos

  CC0 / picjumbo
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18201

  LRTK kreipėsi į teismą dėl neteisėtai vykdomos televizijos programų platinimo internete veiklos nutraukimo

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nustatė, kad programėlėje "Vintera TV" yra neteisėtai teikiamos televizijos programų platinimo internete paslaugos Lietuvos Respublikos vartotojams, t. y.  teisės aktų nustatyta tvarka nepateikus LRTK pranešimo apie nelicencijuojamos televizijos programų platinimo internete paslaugų teikimo veiklos pradžią.

  LRTK taip pat nustatė, kad net šešiose interneto svetainėse televizijos programų  platinimo internete paslaugos Lietuvos vartotojams yra teikiamos neteisėtai.

  LRTK raštu kreipėsi į paslaugos teikėją "Vintera TV", prašydama ne vėliau kaip iki 2018 metų balandžio 20 dienos pateikti LRTK pranešimą arba nutraukti neteisėtai vykdomą veiklą.

  Bendrovei "Vintera TV" iki nurodyto termino nepateikus pranešimo ir nenutraukus neteisėtai vykdomos veiklos,  LRTK, vadovaudamasi Visuomenės informavimo įstatyme numatyta teise, gegužės 14 dieną kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su prašymu įpareigoti "Vintera TV" nutraukti neteisėtą televizijos programų platinimo internete paslaugų teikimą Lietuvos vartotojams. Bei su prašymu išduoti leidimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją interneto svetainėse, vykdančiose televizijos programų platinimo internete veiklą, apie kurią LRTK nebuvo pranešta teisės aktų nustatyta tvarka. 

  Ši Visuomenės informavimo įstatyme numatyta poveikio priemonė — prašymas išduoti leidimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams — buvo taikyta, atsižvelgiant į tai, kad  interneto svetainių informacijos prieglobos paslaugų teikėjai nepriklauso Lietuvos Respublikos jurisdikcijai.

  Dar šia tema

  Lietuviška televizija: Čeburaška ar Kūlverstukas
  Latvijoje Rusijos televizijos kanalus pasiūlė pripažinti "užsienio agentais"
  Lietuvos radijo ir televizijos centras kaltinamas neteisėta veikla
  Amerikiečiai supirko Baltijos šalių televizijos kanalus
  Tegai:
  mobilioji programėlė, televizija, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), Lietuva

  Svarbiausios temos