20:28 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  341

  Gegužės 17-ąją visas pasaulis minės Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Vilnius jau pasiruošė "Vaivorykštės dienoms" ir nudažė pėsčiųjų perėją miesto centre LGBT vėliavos spalvomis, rašoma Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL svetainėje.

  Gegužės 17-ąją visas pasaulis minės Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (angliškas akronimas "IDAHOT"). Šia proga Vilniuje LGL rengia festivalį "Vaivorykštės dienos". Jam besiruošiant sankryža ties Pylimo gatve buvo nudažyta vaivorykštės spalvomis.

  Радуга на улице в Вильнюсе
  Ši pėsčiųjų perėja yra strategiškai reikšminga Vilniaus miesto LGBT bendruomenei

  Ši pėsčiųjų perėja yra strategiškai reikšminga Vilniaus miesto LGBT bendruomenei, nes jungia LGBT bendruomenės centrą ir LGBT bendruomenės narių susibūrimo vieta neoficialiai laikomą džiazo klubą "Paviljonas".

  Vaivorykštės spalvų perėja LGBT bendruomenei reikšmingoje vietoje leis Vilniaus miesto gyventojams bei svečiams parodyti, jog Vilnius yra atviras ir LGBT bendruomenei draugiškas miestas.

  Радуга на улице в Вильнюсе
  Gegužės 17-ąją visas pasaulis minės Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją

  Tarptautinė diena prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją Lietuvoje švenčiama nuo 2007-ųjų, kuomet pirmą kartą buvo surengtas festivalis "Vaivorykštės dienos". Tuomet visą savaitę vyko įvairios konferencijos, diskusijos ir pramoginiai renginiai.

  Šių metų tarptautinis IDAHOT šūkis — "Susivieniję solidarume". Su festivalio programa galima susipažinti LGL tinklalapyje.

  Festivalio organizatoriai pabrėžia, kad šiemet bus siekiama atkreipti dėmesį į solidarumo su įvairiomis visuomenės grupės svarbą, kovojant su neigiamais prieš LGBT bendruomenės narius nukreiptais stereotipais. Dalyviai dar kartą nori priminti visuomenei, kad LGBT asmenys yra neatskiriama kiekvienos visuomenės dalis, ir tik pažinus vienas kitą bus galima siekti bendrų mums visiems svarbių tikslų.

  Dar šia tema

  LGBT įkūrė pirmąjį homoseksualų dalinį kovai prieš džihadistus Sirijoje
  LGBT pabėgėlių padėtis ES: priekabiavimas, atskirtis ir įvairių formų smurtas
  LGBT vaivorykštė nudažė dangų virš Vilniaus senamiesčio
  Tegai:
  Vaivorykštės dienos, Nacionalinė LGBT teisių organizacija, Vilnius

  Svarbiausios temos