12:15 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Už aplinkai padarytą žalą bendrovei "Stiebas" skirta didesnė nei 150 tūkstančių eurų bauda, keturiems nuteistiems asmenims skirtos nuo 3,7 iki 10,4 tūkstančio eurų baudos

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Galutine ir neskundžiama nutartimi teismas, atmetęs nuteistųjų kasacinius skundus, paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį bendrovei "Stiebas" ir keturiems fiziniams asmenims dėl dokumentų suklastojimo, jų panaudojimo ir sunkius padarinius aplinkai sukėlusio aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

  STT pareigūnai nustatė, kad bendrovės vadovai, siekdami sumažinti atliekų transportavimo ir perdirbimo kaštus, davė nurodymus pavaldiems darbuotojams 2 680 tonų statybinių atliekų išvežti ne į specialią statybinių atliekų tvarkymo aikštelę, bet jas išpilti trijose tam neskirtose vietose Vilniuje ir Vilniaus rajone. Tokiais veiksmais aplinkai buvo padaryta daugiau nei 800 tūkstančių eurų žala.

  Teismo sprendimu bendrovei "Stiebas" skirta 150 640 eurų (4000 MGL) dydžio bauda, bendrovės vadovui skirta didesnė nei 15 tūkstančių eurų (400 MGL) dydžio bauda, kitiems kaltintiems asmenims skirtos nuo 3 766 iki 10 356 eurų baudos.

  Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

  Šiukšlės ES šalyse
  © Sputnik /
  Šiukšlės ES šalyse

  Dar šia tema

  Keli tūkstančiai vaikų išsirikiavo lauke į žmogaus plaučių formos figūrą
  Dėl susikaupusių šiukšlių Vilniuje gali būti skelbiama ekstremalioji situacija
  Lietuvoje pristatomas namas ant ratų, mokantis senus daiktus prikelti naujam gyvenimui
  Vilniuje keičiasi atliekų surinkimo grafikai
  Naudotos padangos – netinkamas pasirinkimas aplinkai puošti
  Tegai:
  aplinkos tarša, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos