20:05 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  Teigiama, kad laidoje "Savaitės rezultatai" buvo skelbiama, jog lietuviai žudė žydus Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Stebint Lietuvos Respublikos teritorijoje retransliuojamą televizijos programą "NTV Mir Baltic" buvo nustatyta, kad jos laidos "Savaitės rezultatai", transliuotos 2018 metų vasario 18 dieną, siužete buvo siekiama suformuoti Lietuvai priešišką nuomonę, teigiant, kad tik lietuviai žudė žydus Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais, ir kad Lietuvoje ir Latvijoje klastojami istoriniai faktai tuo aspektu, rašoma Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pranešime spaudai.

  "Tokiu būdu laidoje buvo skelbiama dezinformacija ir kurstoma tautinė neapykanta", — pabrėžiama pranešime.

  Pagal kompetenciją LRTK kreipėsi į Lietuvos istorijos institutą, kad šis įvertintų paskleistą informaciją. Lietuvos istorijos institutas nustatė, kad siužetas yra akivaizdžiai propagandinio turinio, skirtas Lietuvos, kaip ypatingai nacionalistinės šalies įvaizdžio sukūrimui, tam tikslui selektyviai atrenkant istorinius faktus, kitą iliustracinę medžiagą, tikslingai parenkant pašnekovus.

  Įvertinusi paskleistą informaciją ir ekspertų išvadas LRTK nusprendė, kad šiame siužete buvo paskelbta  informacija, kurią draudžia skelbti Visuomenės informavimo įstatymas.

  Apie nustatytus Lietuvos įstatymų ir Europos Sąjungos teisės aktų pažeidimus Jungtinės Karalystės jurisdikcijai priklausančioje televizijos programoje "NTV Mir Baltic" LRTK informavo šios valstybės audiovizualinės žiniasklaidos reguliuotoją OFCOM. LRTK pareikalavo užtikrinti, kad tokie pažeidimai ateityje nebesikartotų, bei perspėjo apie galimą Audiovizualinės žiniasklaidos direktyvos nuostatų taikymą dėl programos retransliavimo laikino sustabdymo, jei pažeidimai kartotųsi ateityje.

  Apie šiuos pažeidimus LRTK taip pat informavo šią programą transliuojantį Rusijos Federacijos transliuotoją "Baltic Media Alliance Ltd". 

  Lietuvos radijo ir televizijos komisija vasario 14 dienos sprendimu įpareigojo Lietuvos Respublikos teritorijoje veiklą vykdančius retransliuotojus, taip pat kitus asmenis, teikiančius Lietuvos Respublikos vartotojams televizijos programų ir (ar) atskirų programų platinimo internete paslaugas, platinančius televizijos programą "RTR Planeta" 12 mėnesių nuo šio sprendimo įsigaliojimo dienos, t. y. iki 2019 metų vasario 23 dienos, sustabdyti televizijos programos "RTR Planeta" retransliavimą Lietuvos teritorijoje.

  Kaip anksčiau pranešė VGTRK tarptautinių santykių direkcijos vadovas Piotras Fiodorovas, kontroliuojančioji bendrovė neketina cenzūruoti savo leidžiamos medžiagos tik dėl to, kad to reikalauja LRTK, tačiau gali išklausyti Lietuvos poziciją.

  Dar šia tema

  LRTK kreipėsi į teismą dėl programėlės "Vintera TV" veiklos
  LRTK grasina bauda "Init" už "RTR Planeta" transliavimą
  Nepaisant LRTK draudimo, Lietuvoje transliuojamas kanalas RTR
  Tegai:
  neapykantos kurstymas, NTV Mir Baltic, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), Lietuva

  Svarbiausios temos