16:55 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  33

  Tyrimo duomenimis, Višinskis buvo verčiamas neteikti objektyvios informacijos apie įvykius Rusijoje ir Ukrainoje

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Tyrimo komitetas pradėjo baudžiamąją bylą dėl portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio neteisėto sulaikymo, praneša RIA Novosti.

  Byla inicijuota pagal 144 straipsnį ("Teisėtos žurnalistų veiklos trukdymas") ir 299 straipsnį ("Nekalto žmogaus patraukimas baudžiamojon atsakomybėn").

  Pasak tyrimo, "Višinskis buvo verčiamas neteikti objektyvios informacijos apie įvykius Rusijoje ir Ukrainoje".

  Petrenko priminė, kad pagal Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją kiekvienas turi teisę laisvai pareikšti savo nuomonę, gauti ir skleisti informaciją be valdžios institucijų įsikišimo.

  Višinskis buvo sulaikytas Kijeve antradienį ryte.

  Jis yra įtariamas savarankiškai paskelbtos Donbaso respublikos rėmimu ir tėvynės išdavyste.

  Višinskis išsiųstas į Chersoną, kad jam būtų pritaikyta prevencinė priemonė. Čia yra Ukrainos prokuratūros "autonominės Krymo Respublikos" biuras, kuris tiria bylą.

  Žurnalistas buvo sulaikytas antradienio rytą šalia namų. Taip pat "RIA Novosti Ukraina" biure ir MIA "Rossija segodnia" korespondentės Liudmilos Lysenko bei agentūros atstovybės Ukrainoje vadovo Andrejaus Borodino butuose Ukrainos saugumo tarnyba (UST) atliko kratą.

  Generalinis agentūros MIA "Rossija sedodnia" direktorius Dmitrijus Kiseliovas paragino Ukrainos valdžią nedelsiant paleisti Višinskį ir sustabdyti žiniasklaidos persekiojimą. Vyriausioji MIA "Rossija segodnia" ir "RT TV" kanalo redaktorė Margarita Simonian pareiškė, kad šis išpuolis yra Kijevo kerštas dėl Krymo tilto.

  Kremlius griežtai pasmerkė Ukrainos veiksmus, žadėdamas imtis atsakomųjų priemonių. Maskva išsiuntė protesto pareiškimą į Kijevą, reikalaudama sustabdyti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus.

  Kijevo veiksmai prieš "RIA Novosti Ukraina" buvo kritikuojami ESBO.

  Tai nėra pirmoji saugumo tarnybos savivalė. Balandžio pabaigoje saugumo tarnybos pareigūnai sulaikė organizacijos "Pergalės savanoriai"  Krymo skyriaus vedėją Eleną Odnolovą, kuri teikė pagalbą veteranams. Ji atvyko į Ukrainą pas gimines ir netgi pagal naujus šalies įstatymus, draudžiančius Šv. Jurgio juosteles, ji neturėjo nieko nelegalaus. Krymo gyventoja taip pat buvo kaltinama tėvynės išdavyste.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Kijeve Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai įsiveržė į "RIA Novosti Ukraina" biurą
  Ukrainoje sukurta "Krymo patrulių policija"
  Tegai:
  sulaikymas, žurnalisatas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos