06:15 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  131

  Pernai Ukrainos piliečiai sudarė absoliučią dauguma užsieniečių, atvykusių į Baltijos respubliką

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik.  Lietuvos Vyriausybė patvirtino darbo grupės pasiūlymą dėl migracijos procedūrų tobulinimo, tarp kurių — apriboti pigios darbo jėgos atvykimą iš trečiųjų šalių, praneša RIA Novosti su nuoroda į ministrų kabineto spaudos tarnybą.

  Patobulinimai skirti tam, kad būtų sudarytos palankesnės sąlygos aukštos profesinės kvalifikacijos specialistams iš sričių, kuriose Lietuvai truksta darbuotojų, patekti į šalį, ir kartu kad būtų sugriežtintos imigracijos taisyklės žemos kvalifikacijos specialistams iš trečiųjų šalių.

  "Turime numatyti tam tikrus sugriežtinimus, kad imigracijos taisyklės neskatintų pigios darbo jėgos iš trečiųjų šalių importo ir būtų užkirstas kelias piktnaudžiavimams", — sakė Vyriausybės pirmasis vicekancleris Deividas Matulionis.

  Lietuvos vyriausybė nori sukurti palankią normatyvinę bazę, kad piliečiai kai kurių šalų gyventojai galėtų atvažiuoti, gyventi ir dirbti Baltijos respublikoje be vizų. Visų pirma, čia kalbama apie JAV, Kanados, Australijos, Naujosios Zelandijos, Japonijos ir Pietų Korėjos piliečius.

  Be to, Ministrų kabinetas ketina parengti vadinamųjų "baltųjų įmonių" sąrašą, kurioms bus išduodamos nacionalinės daugkartinės vizos ir leidimai laikinai gyventi.

  "Vyriausybės darbo grupė siūlo įvesti kvotas trūkstamų profesijų darbuotojams iš trečiųjų šalių ir sugriežtinti trečiųjų šalių piliečių komandiravimo į Lietuvą tvarką. Išlygą dėl kvotų taikyti tik aukštos kvalifikacijos darbuotojams iš trečiųjų šalių", — teigiama Vyriausybės pranešime.

  Ministerijos turi parengti ir pateikti Vyriausybei atitinkamų teisės aktų projektus iki spalio 1 dienos.

  Migracijos departamento duomenimis, pernai darbo vizas ir leidimus laikinai gyventi su teise dirbti šalyje gavo 34,5 tūkst. užsieniečių, iš kurių 20 tūkstančių — Ukrainos piliečiai.

  Dar šia tema

  Vilniaus statybvietėje aptikti 4 nelegalai iš Ukrainos
  Paksas: ES yra atsakinga už problemas, susijusias su migracija
  Lietuviai į ES, ukrainiečiai į Lietuvą — metas susimąstyti?
  Tegai:
  migracija, Migracijos departamentas, Ukraina, Lietuva

  Svarbiausios temos