06:23 2018 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1587
 • RUB75.8119
  Emigracija, archyvinė nuotrauka

  Rengiamos viešosios konsultacijos opiausioms šalies problemoms spręsti

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Viešųjų konsultacijų tikslas – išgirsti visų suinteresuotų pusių nuomonę ir priimti tinkamiausius sprendimus

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Daugiau nei prieš mėnesį prasidėjusios  viešosios konsultacijos dėl plano, skirto spręsti demografijos problemas, mažinti emigraciją ir gerinti gyvenimo kokybę Lietuvoje, eina į pabaigą, praneša Vyriausybės kanceliarija.

  Nors per šį laikotarpį buvo sulaukta daugiau nei 60 pasiūlymų, dar yra laiko pasidalinti idėjomis ir įžvalgomis, kaip spręsti opiausias šalies problemas.

  "Raginame žmones pasidalinti idėjomis, kas, jų manymu, gyvenimą šalyje padarytų patrauklesnį, padėtų susigrąžinti išvykusiuosius. Džiugina, kad į mūsų kvietimą atsiliepė nemažai piliečių, visuomeninių, nevyriausybinių organizacijų. Toliau laukiame aktyvių gyventojų iniciatyvų ir pasiūlymų, kurie bus vertinami bei galės būti įtraukiami į priemonių planą, kurį Vyriausybė pradės įgyvendinti jau šiais metais. Tik įsiklausę vieni į kitus galėsime priimti naudingiausius, labiausiai ekonomiškai pamatuotus ir socialiai jautrius sprendimus",- sako Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Deividas Matulionis.

  Vicekancleris pabrėžia, kad ši viešoji konsultacija, kaip ir anksčiau jau ne kartą vykusios Vyriausybės organizuotos konsultacijos, dar kartą patvirtina jų efektyvumą, dialogo su visuomene, socialiniais partneriais būtinybę bei aktualumą.

  Viešųjų konsultacijų tikslas — išgirsti visų suinteresuotų pusių nuomonę ir priimti tinkamiausius sprendimus. Kiekvienas pasiūlymas gali tapti puikia dovana Lietuvai, šiemet švenčiančiai atkurtos valstybės šimtmetį. Tai patvirtina ir nevyriausybinės organizacijos.

  Statistika rodo, kad jaunimas yra gausiausiai migruojanti Lietuvos demografijos dalis ir ilguoju laikotarpiu tai gali skaudžiausiai atsiliepti Lietuvai. Todėl labai svarbu įtraukti į kokybišką dialogą ir šiuo metu migruojančius ar užsienyje jau įsikūrusius lietuvius. Labai reikalingas priemonių planas sudaryti geresnes sąlygas jaunimui pirmiausia įsitvirtinti ir save realizuoti Lietuvoje.

  Viešajai konsultacijai skirti du mėnesiai.  Vėliau visi pasiūlymai bus aptarti baigiamajame renginyje-forume, kuris vyks birželio 19 dieną, į kurį jau netrukus bus galima registruotis Vyriausybės portale adresu e.pilietis.lrv.lt. Apibendrinus forumo bei viešosios konsultacijos metu gautas idėjas ir pastabas, planas bus atnaujintas bei pradedamas įgyvendinti, kai Seimas priims Demografijos, migracijos ir integracijos 2018-2030 metų strategiją.

  Dar šia tema

  Landsbergis sugalvojo originalų būdą kovoti su emigracija iš Lietuvos
  Lietuvos mokesčių reforma pavadinta bandymu sukurti "išrinktųjų kastas"
  Šimonytė: nauja mokesčių reforma nepraturtins žmonių
  Pradedantiesiems smulkiesiems verslininkams — 1 metų atostogos nuo mokesčių
  Tegai:
  viešosios konsultacijos, demografijos problemos, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos