19:29 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Paštas, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje įsigalioja naujos siuntinių pristatymo taisyklės

  © Photo: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14410

  Tikimasi, kad naujos taisyklės pagerins elektroninės prekybos sąlygas ir bus itin naudingos gyventojams bei elektroninę prekybą vykdančiam smulkiajam verslui

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Rytoj, gegužės 22 dieną, Europos Sąjungoje įsigalioja naujos tarptautinio siuntinių pristatymo taisyklės, praneša Susisiekimo ministerija.

  Numatoma, kad įgyvendinus šiose taisyklėse numatytą reformą, Europos Komisija tarptautinių siuntinių pristatymo tarifus skelbs tam skirtoje interneto svetainėje, kuri pagal savo pobūdį turės būti neutrali ir nekomercinė.

  Sukaupti kiekvienos ES šalies siuntinių pristatymo paslaugų teikėjų informaciją padės nacionalinės reguliavimo institucijos, pavyzdžiui, Lietuvoje — Ryšių reguliavimo tarnyba. Gyventojams ir verslui bus sudaryta galimybė lengviau rasti informaciją apie įvairias siuntinių pristatymo galimybes, įskaitant siuntinių stebėjimo ir sekimo paslaugas, taip pat palyginti siuntinių pristatymo kainas visoje ES.

  Kaip rašoma pranešime, įvairūs paslaugų teikėjai siūlo įvairias paslaugas ir kainas, kurios priklauso nuo siunčiamų siuntinių svorio, dydžio ir formos, siunčiamų siuntinių kiekio, taip pat nuo jų paskirties vietos, pridėtinės vertės ypatybių, pavyzdžiui, siuntinių atsekimo sistemų. Dėl tokios įvairovės naudotojams sunku palyginti įvairių paslaugų teikėjų siūlomas siuntinių pristatymo paslaugas kokybės ir kainos požiūriu, nes jie dažnai nežino apie įvairias siuntinių pristatymo galimybes, taikomas panašioms paslaugoms tarptautinės e. prekybos srityje.

  Tikimasi, kad didesnis skaidrumas ir galimybė palyginti kainas visoje ES sukels konkurencinį spaudimą — dėl to sumažės nepagrįsti tarifų skirtumai bei objektyviais veiksniais nepagrįstos kainos. Tai ypač naudinga privatiems asmenims ir smulkiesiems verslininkams, nes jie paprastai neturi derybinių galių susitarti dėl geresnių įkainių.

  Dar šia tema

  Vilniuje veikia pašto ženklų, pasakojančių Lietuvos istoriją, paroda
  Paaiškėjo, kiek uždirba "Lietuvos paštas"
  Tegai:
  prekyba, Lietuva

  Svarbiausios temos