11:50 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (53)
  99

  Neringos Venckienės sūnus papasakojo, kad buvusios teisėjos Jungtinėse Amerikos Valstijose buvimo metu kaltinimų skaičius išaugo iki 39

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Lietuvoje Neringos Venckienės atžvilgiu nebus vykdomas sąžiningas teismo nagrinėjimas, ir jos gyvybei kils rimtas pavojus, praneša leidinys "The Daily Caller".

  "Jei ji bus išsiųsta, sąžiningas teismas tikrai neįvyks — greičiausiai ji bus nužudyta", — pareiškė Venckienės sūnus Karolis Venckus interviu Amerikos leidiniui.

  Venckus papasakojo, kad per penkerius metus, kuriuos jis su savo motina praleido JAV, įvairių kaltinimų prieš buvusią teisėją ir Lietuvos Seimo narę skaičius išaugo iki 39.

  Pasak prokuroro, atsakingo už Venckienės bylos tyrimą, kai kurie kaltinimai buvo išbraukti, nes jie galėjo tapti priežastimi to, kad ji negali būti ekstraduota.

  Venckus pabrėžia, kad jo motina nėra vienintelė, sulaukusi Lietuvoje kaltinimų dėl jos bylos. Daugelis giminaičių ir partijos narių jau buvo nuteisti. Lietuvos Vyriausybė grasina uždrausti Venckienę palaikančius laikraščius ir televizijos kanalus. Žmonėms skirtos tūkstančių dolerių baudos vien už dalyvavimą protestuose.

  "Jungtinių Valstijų sprendimas dėl ekstradicijos turės poveikį ne tik mamai, man ir mūsų šeimai, bet ir demokratijai bei teisingumui tiek Lietuvoje, tiek Europoje", — pareiškė Venckus.

  Anksčiau Venckienė buvo sulaikyta JAV Lietuvos valdžios institucijų prašymu ir buvo įkalinta Čikagoje. Vilnius kaltina 47-erių metų amžiaus Venckienę tuo, kad ji nevykdė teismo sprendimo perduoti savo dukterėčią motinai ir priešinosi policijai.

  Balandžio pabaigoje JAV valstybės departamentas pranešė, kad išdavė leidimą deportuoti buvusią Lietuvos Seimo narę į jos tėvynę. Gegužės pradžioje Čikagos federalinis teismas laikinai sustabdė Venckienės ekstradiciją į Lietuvą.

  "Grąžins tam, kad nužudytų"

  Po suėmimo JAV, Venckienė interviu "Associated Press" pareiškė, kad bijo dėl savo gyvybės, jei ją išduos Lietuvai.

  Buvusi politikė sako, kad jai sugrįžus pedofilai, kurie yra susiję su aukšto rango politikais, persekios ją dėl to, kad gynė savo dukterėčią ir atskleidė jų nusikaltimus.

  Venckienės byla

  Venckienė ir jos sūnus Karolis Venckus 2013 metais atvyko į JAV po to, kai Lietuvoje prasidėjo politikės persekiojimas. Tai atsitiko tada, kai moteriai pradėjo grasinti dėl įvykių su jos mažamete dukterėčia — jos brolio Drąsiaus Kedžio dukra Deimante Kedyte, kuri tapo smurto auka.

  Po to, kai Kedys žuvo paslaptingomis aplinkybėmis, mergaitė gyveno su savo teta, tačiau teismas nusprendė grąžinti vaiką motinai, kuri buvo įtariama leidusi seksualiai išnaudoti savo dukrą.

  2012 metų pavasarį ginkluota policija įsiveržė į Venckienės namus ir atėmė vaiką jėga. Po to politikė buvo priversta emigruoti į JAV, kur ji apsigyveno netoli Čikagos ir dirbo floriste.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (53)

  Dar šia tema

  Venckienė prašo teismo išleisti ją į laisvę
  JAV teismas laikinai sustabdė Venckienės ekstradiciją į Lietuvą
  Su pedofilais kovojusi Venckienė bus deportuota iš JAV į Lietuvą
  Sadūnaitė: pedofilai, kurie kankino mergaitę, įbaugino visą Lietuvą
  Akcija "Ar dar gyva Deimantė?" Vilniaus centre
  Tegai:
  teismas, Neringa Venckienė, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos