15:08 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Lietuvoje sukurtas "Atsargos karių bankas", suteiksiantis darbdaviams galimybę įdarbinti į atsargą išleistus karius

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos darbo birža bendromis pastangomis sukūrė internetinę duomenų bazę "Atsargos karių bankas", kurios paskirtis — darbdaviams suteikti galimybę įdarbinti į atsargą išleistus karius, skelbia Krašto apsaugos ministerija (KAM).

  Ši duomenų bazė veikia Lietuvos darbo biržos tinklalapyje www.ldb.lt.

  "Kasmet į atsargą išleidžiama apie 430 profesinės karo tarnybos karių. Šių karių vidutinis amžius — apie 33 metai, todėl, būdami darbingo amžiaus, į atsargą išleisti kariai siekia tęsti darbinę veiklą, daryti karjerą kitose veiklos srityse — įsidarbinti samdomais darbuotojais ar kurti savo verslą ir naujas darbo vietas", — sako KAM Personalo departamento direktorius Žilvinas Tomkus.

  Be to, atkūrus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, kasmet pašaukiama ir tarnybą atlieka per 3 tūkst. šauktinių, kuriems baigus tarnybą darbo paieška taip pat tampa aktuali, pabrėžia ministerijos atstovas.

  Kaip teigia Lietuvos darbo biržos atstovai, tapti "Atsargos karių banko" dalyviais gali į atsargą išleidžiami ir išleisti krašto apsaugos sistemos tikrosios karo tarnybos kariai. Atsargos karių banko dalyvis turi būti atsargos karys pagal įstatymą, t. y. karo prievolininkas, atlikęs tikrąją karo tarnybą ir teisės aktų nustatyta tvarka išleistas į atsargą, ir besiruošiantis išeiti į atsargą karys. Atsargos karys, norėdamas dalyvauti "Atsargos karių banke", tinklapyje www.ldb.lt turi užpildyti gyvenimo aprašymą ir patvirtinti savo narystę — karį, savo anketoje pažymėjusį "Esu atsargos karys".

  Šiuo metu Darbo biržoje yra užsiregistravę daugiau nei 100 besiruošiančių išeiti ar į atsargą išleistų karių.

  Dar šia tema

  Panevėžyje iki gegužės pabaigos kariai mokysis neutralizuoti priešo pajėgas
  Seimas: didinamas karių išleidimo į atsargą amžius
  Išleidimas į atsargą atidedamas: Lietuvoje didinamas karo tarnybos laikotarpis
  Buvęs KOP vadas Navickas atleistas į atsargą už karinės drausmės pažeidimą
  Tegai:
  Atsargos karių bankas, rezervistai, Krašto apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos