01:51 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Pasak analitikų, Lietuvos valdžios institucijos turi sukurti pigų populiarių produktų krepšelį, kad naudą gautų ir pirkėjai, ir rinka

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Užfiksuotas Lietuvoje sviesto kainų augimas paskatino populiariausių maisto produktų krepšelio brangimą, praneša kainų palyginimo ir racionalaus vartojimo portalas Pricer.lt.

  Portalo duomenimis, dėl to gegužės mėnesį vidutinis pigiausių maisto produktų krepšelis atpigo 0,3%, o populiarių, gerai žinomų maisto produktų krepšelis pabrango 1,3%.

  Moteris su pirkiniais, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Czarek Sokolowski

  Gegužės mėnesį sviesto kainos toliau didėjo. Lietuvos pirkėjai, kurie praeityje nepajuto žymaus šio produkto kainų sumažėjimo, dabar tikrai pastebės jų augimą.

  Taip pat analitikai išnagrinėjo prekių kainų pokyčius gegužės mėnesį ir pastebėjo prieštaringą tendenciją pieno produktų rinkoje. Lietuvoje pieno žaliavų supirkimo kainos yra vienos mažiausių Europoje. Mažesnės kainos tik Latvijoje. Tuo tarpu pieno kainos prekybos centruose nemažėjo per visus 2017 metus.

  Be to, anot portalo, Lenkijos zloto kritimas euro atžvilgiu sumažino daugelio prekių kainas, dėl ko lietuviai dažniau pradėjo važiuoti į Lenkijos parduotuves.

  Portalo ekspertų teigimu, valdžios institucijos turi sukurti pigų populiarių maisto prekių krepšelį. Tai bus naudinga pirkėjams. Taip pat, būtina sukurti sąlygas, kad vartotojas galėtų pirkti nebrangius produktus įvairiose parduotuvėse, tada tai bus naudinga ir rinkai.

  Dar šia tema

  Pavilionis žino, kodėl Lietuvoje auga kainos
  Kas nutiko su sviesto kainomis Europoje ir Lietuvoje?
  Liūdni lietuviai apsiperka Lenkijoje, o linksmi perka alkoholį Latvijoje
  Tegai:
  maisto produktų krepšelis, kainų augimas, Lietuva

  Svarbiausios temos