14:47 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Šalys sureguliavo finansinius klausimus; Šimašius tikisi, kad dabar projektas bus įgyvendinamas sparčiau

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitarė dėl nacionalinio futbolo stadiono statybų, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  Šimašius pristatė paskutines naujienas apie derybas dėl stadiono statybų su potencialiu konkursą laimėjusiu rangovu: šiuo metu derybinis procesas vyksta operatyviau nei numatyta pirminiame plane. Meras pabrėžė, kokios svarbios dabar visų pastangos užtikrinti ES finansavimą.

  Planuojama, kad derybų procesas bus užbaigtas iki liepos mėnesio pabaigos, o daugiafunkcio komplekso statybų sutartis pasirašyta iki rudens. Vilniaus miesto savivaldybė reikalaus, kad projekto kaina neviršytų 79,9 mln. eurų, o futbolo stadiono kaina sudarytų 33,8 mln. eurų.

  Vilniaus meras tikisi, kad nuo šiol darbai judės daug sklandžiau ir kompleksas bus pastatytas greičiau.

  Planuojama, kad rangovas daugiafunkcį kompleksą suprojektuos per vienerius metus, pastatys per dvejus.

  Daugiafunkcio komplekso statybų Vilniuje projektas
  Daugiafunkcio komplekso statybų Vilniuje projektas

  15 tūkstančių sirgalių talpinantis nacionalinis stadionas su futbolo aikšte ir stogu tribūnoms — tik vienas iš daugelio objektų, kuriuos būtina pastatyti pagal konkurso sąlygas.

  22 hektarų teritorijoje šalia prekybos centro "Akropolis" vietoje dabar esančių betono griaučių atsiras daugiafunkcė infrastruktūra, skirta ikimokyklinio ugdymo, neformaliojo švietimo ir sveikatinimo paslaugoms teikti, kultūros, komunikacijos ir informacijos centrui, sporto muziejui, masiniams kultūros ir sporto renginiams.

  Čia numatytas ir 300 vaikų talpinantis darželis. Neformaliojo ugdymo veiklai skirtas objektas po savo stogu sutalpins šešias krepšinio aikšteles, rankinio ir futbolo sales. Čia bus įrengtos meninės ir sportinės gimnastikos, bokso, imtynių ir fizinio pasirengimo salės.

  Šalia taip pat numatyta įrengti UEFA reikalavimus atitinkančias tris futbolo aikštes, kurių bendras plotas sudarys 32 tūkst. kv. metrų. Taip pat iškils lengvosios atletikos stadionas, atitinkantis visus IAAF reikalavimus, su trimis tūkstančiais sėdimų vietų žiūrovams.

  Suplanuotas ir kultūros ir ugdymo centras ir biblioteka. Čia numatytos ir konferencijų salės, kuriose tilps apie 1500 renginių dalyvių. Nacionalinis sporto muziejus turės 10 salių.

  Dar šia tema

  Klaipėdoje planuojama daugiafunkcio sveikatingumo centro statyba
  Restauratoriai padovanojo futbolininkams "Žalgirio" stadiono bareljefą
  Futbolo gerbėjai reikalauja grąžinti jiems "Žalgirį"
  Tegai:
  nacionalinio futbolo stadiono statybos, stadionas, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos