04:03 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Pusantro tūkstančio prašančiųjų siekia tarnybą atlikti savanoriškai, o beveik pusketvirto tūkstančio jaunuolių yra iš šaukiamųjų sąrašo, tačiau nori pasinaudoti teise atlikti tarnybą pirmumo tvarka

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Šiais metais į privalomąją karo tarnybą planuojama pakviesti beveik 3900 šaukiamojo amžiaus piliečių, tačiau Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba jau yra gavusi beveik 5000 prašymų iš norinčiųjų atlikti tarnybą savanoriškai arba pirmumo tvarka, rašoma kariuomenės pranešime spaudai.

  Iš savanoriškų prašymų atlikti karo prievolę beveik 100 yra pateikusios merginos.

  Devynerių mėnesių karo tarnybą šiemet jau pradėjo per 300 jaunuolių, tarnaujančių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose, taip pat Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione Radviliškyje, Karinių jūrų pajėgų apsaugos kuopoje Klaipėdoje bei Gedimino Štabo bataliono Garbės sargybos kuopoje Vilniuje.

  Artimiausi šauktinių karių išvykimai į dalinius numatyti rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Rugpjūčio pradžioje Kęstučio motorizuotas pėstininkų batalionas (Tauragės r.) priims beveik 500 karių, rugpjūčio pabaigoje Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas (Kauno m.) sulauks 200, o Vytenio bendrosios paramos ir logistikos batalionas rugsėjo viduryje laukia per 450 nuolatinės pradinės privalomosios tarnybos karių.

  Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba primena, kad šaukimo nurodymai karo prievolininkams paštu nebėra siunčiami — informaciją, kada ir kaip atlikti procedūras karo prievolininkai randa karo prievolininkų sąraše internete https://sauktiniai.kam.lt arba www.karys.lt.

  Dar šia tema

  Lietuvoje sudaromi 2018 metų karo prievolininkų sąrašai
  Karo prievolininkų dėmesiui: nevenk karo tarnybos
  Karo tarnybos vengimas gali privesti iki kalėjimo
  Išleidimas į atsargą atidedamas: Lietuvoje didinamas karo tarnybos laikotarpis
  Tegai:
  visuotinis šaukimas, karo tarnyba, karo prievolininkas, Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, savanoriai, Lietuvos kariuomenė, Lietuva

  Svarbiausios temos