02:14 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Vakcinas, kuriomis nuo liepos 1 dienos bus skiepijami vaikai, iš ULAC sandėlio pasiimti turi pačios gydymo įstaigos

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Vakcina nuo meningokokinės infekcijos jau pasiekė  Lietuvą, informuoja Valstybinė Ligonių kasos (VLK) specialistai.

  20 tūkstančių vakcinos dozių šiuo metu pristatytos į Užkrečiamųjų ir AIDS centro (ULAC) sandėlį, rašoma  ULAC pranešime žiniasklaidai.

  VLK primena, kad vakcina nuo meningokokinės infekcijos nemokamai bus skiepijami patys mažiausi, 2 mėnesių sulaukę kūdikiai, tai yra gimusieji ne anksčiau nei 2018 metų gegužės 1 dieną.

  Pilną skiepijimo schemą sudarys trys vakcinos dozės, tai reiškia, kad mažyliai bus skiepijami tris kartus ir tėveliams už tai mokėti nereikės. Pirmąją vakcinos dozę gaus 2 mėnesių kūdikiai, antrąją — 4 mėnesių, o trečiąją — 12-15 mėnesių. Norint paskiepyti savo vaikus minėta vakcina, žmonės kviečiami kreiptis į savo šeimos gydytoją.

  Šiemet Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete šios meningokokinės vakcinos įsigijimui skirta 2,6 mln. eurų. Vaikams skiepyti skirtas vakcinas VLK perka kasmet, už jas sumokama PSDF lėšomis.

  Nuo šiol Lietuva bus viena pirmųjų šalių Europoje, pradėjusi skiepyti vaikus nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Iki šiol šie skiepai buvo įtraukti tik į Airijos, Jungtinės Karalystės ir  Italijos skiepijimų kalendorius.

  Dar šia tema

  Vilniuje savaitgalį nuo meningokoko mirė pusantrų metų vaikas
  Ignalinoje gimnazijos moksleivė susirgo meningokoku
  Tegai:
  vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius, B tipo meningokokinė infekcija, skiepijimas, skiepai, meningokokas, Valstybinė ligonių kasa (VLK), Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Lietuva

  Svarbiausios temos