06:07 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Numatoma, kad tai galėtų spręsti kvalifikacijos darbuotojų trūkumo darbo rinkoje problemą, kadangi studentai ir mokslo tyrėjai iš užsienio ieškotųsi darbo arba pradėtų veiklą kaip savarankiškai dirbantys asmenys Lietuvoje

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Lietuvoje pabaigę studijas ar mokslinius tyrimus ar eksperimentinės plėtros darbus užsieniečiai galės pasilikti dar metams darbo paieškoms ar savarankiškos veiklos pradėjimui, praneša Švietimo ministerija.

  Seimas pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlomoms įstatymo "Dėl užsieniečių teisinės padėties" pataisoms.

  Įstatymo pakeitimai numato nustatyti užsieniečiams palankesnes sąlygas leidimui nuolat gyventi, kai užsienietis turėjo leidimą laikinai gyventi studijų pagrindu ir Lietuvoje baigė studijas bei įgijo aukštojo mokslo kvalifikaciją. Skaičiuojant užsieniečio pragyventą Lietuvoje laikotarpį, numatoma įskaičiuoti visą studijų pagrindu pragyventą laikotarpį, o ne pusę laiko, kaip yra šiuo metu.

  Pažymėtina, kad atsiras daugiau galimybių stažuotis Lietuvoje — įstatymo pataisos numato, kad užsieniečiai galės stažuotis ne tik Lietuvos mokslo ir studijų institucijoje, bet ir privačioje įmonėje. Tam reikės sudaryti stažuotės sutartį.

  Įstatymo pakeitimais studijas, mokslinius tyrimus ar eksperimentinės plėtros darbus Lietuvoje baigusiems užsieniečiams pratęstas laikino leidimo gyventi terminas, numatoma, padėtų spręsti aukštos kvalifikacijos darbuotojų trūkumo darbo rinkoje problemą, kadangi tokiu būdu skatinama, kad studentai ir mokslo tyrėjai iš užsienio ieškotųsi darbo arba pradėtų veiklą kaip savarankiškai dirbantys asmenys.

  Įstatymas turėtų įsigalioti nuo 2018 metų liepos 1 dienos.

  Įstatymo pakeitimais bus įgyvendintos ES direktyvos nuostatos, kuriomis siekiama užtikrinti paprastesnes užsieniečių atvykimo sąlygas studijų ar stažuotės tikslais, taip pat norint atlikti mokslinius tyrimus ar eksperimentinės plėtros darbus mokslo bei studijų institucijose.

  Dar šia tema

  Studentų mainai, mokymas anglų kalba: Lietuvos karo akademijoje vyksta pokyčiai
  Nuo rugsėjo beveik 17 tūkst studentų galės studijuoti nemokamai
  Lietuvos studentus siūloma mokyti duoti atkirtį "Rusijos grėsmei"
  Tegai:
  studentai, Lietuva

  Svarbiausios temos