18:46 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (306)
  38

  Rūkalai buvo paslėpti traukinyje, iš Baltarusijos gabenusiame medžio drožlių plokštes, kuriose įrengtos slėptuvės, vadinamieji "karstai"

  VILNIUS, gegužės 1 – Sputnik. Vilniaus geležinkelio stotyje muitinės pareigūnai sulaikė didelę cigarečių kontrabandą – apie 900 tūkst. eurų vertės rūkalų buvo paslėpta traukinyje, praneša Lietuvos muitinė.

  Antradienį, apie 10:00, per Kenos geležinkelio stotį į Lietuvą iš Baltarusijos atvažiavusį traukinį muitinės pareigūnai patikrino Vilniaus geležinkelio stotyje. Muitininkai atkreipė dėmesį į svorio neatitikimą konteineriuose, kuriais buvo gabenamos medžio drožlių plokštės.

  Контрабанда
  Medžio drožlių plokštės

  Patikrinus detaliau, paaiškėjo, jog beveik pusėje plokščių išpjautos ertmės, kuriose pilna baltarusiškų cigarečių dėžių. Su tokiomis rūkalų kontrabandos slaptavietėmis, vadinamomis "karstais", muitinės pareigūnai jau yra susidūrę ne vieną kartą.

  Iš viso traukinyje aptikta 300 500 pakelių baltarusiškų cigarečių. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 900 tūkst. eurų.

  Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Kaip praneša Muitinės spaudos tarnyba, šiemet dėl kontrabandos geležinkelio transportu MKT pradėti trys ikiteisminiai tyrimai, sulaikyta 571 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė – 1 mln. 769 tūkst. eurų.

  Pernai dėl kontrabandos geležinkelio transportu MKT pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai, jų metu sulaikyta 1,47 mln. eurų vertės kontrabandinių cigarečių. 2016 metais tokių tyrimų Lietuvoje buvo 2 (sulaikyta 300 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabanda), o 2015 metais – 3 (sulaikyta 857 tūkst. eurų vertės nelegalių rūkalų).

  Контрабанда
  Kontrabandiniai rūkalai
  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (306)
  Tegai:
  kontrabanda, Muitinė

  Svarbiausios temos