17:54 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Aplinkos ministras pabrėžė,kad atliekų sektoriuje Lietuva gerokai pažengusi pirmyn, tačiau neseniai paskelbtiems ambicingiems ES žiedinės ekonomikos atliekų tvarkymo tikslams įgyvendinti prireiks daug bendrų pastangų: valstybės, verslo ir visuomenės

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Šiandien Aplinkos ministerijoje surengtoje diskusijoje "Žiedinė ekonomika ― tegu atliekos virsta žaliavomis!" kartu su valstybės ir mokslo institucijų, verslo įmonių bei visuomenės atstovais aptartos atliekų tvarkymo aktualijos ir galimybės naujiems žiedinės ekonomikos tikslams pasiekti, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Renginį pradėjęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas pabrėžė, kad atliekų sektoriuje Lietuva yra gerokai pažengusi pirmyn, tačiau neseniai paskelbtiems ambicingiems ES žiedinės ekonomikos atliekų tvarkymo tikslams įgyvendinti prireiks daug bendrų pastangų: valstybės, verslo ir visuomenės.

  Pasak ministro, paskelbtos naujosios Europos Komisijos gairės rodo, kad iššūkiai atliekų tvarkymo sektoriuje neišvengiamai turės tapti naujomis galimybėmis siekiant keisti mūsų aplinką, vartojimo mastą bei įpročius ir visuomenės elgesį.

  Jau šiandien aišku, kad neatsakingas vienkartinių plastiko gaminių vartojimas tik dėl to, kad 15 minučių būtų patogu, turi baigtis. Geriausias atliekų tvarkymo būdas — jų vengti. Ateityje didės perdirbamų pakuočių kiekiai, antrinis žaliavų panaudojimas. Daug vilčių dedama į mokslo inovacijas, modernių gamybos technologijų diegimą, ekologinį pakuočių dizainą. Tikimasi ir didesnio gamintojų atsakomybės solidarumo.

  Lietuva, kaip ir kitos ES šalys, iki 2035 metų turės perdirbti ne mažiau kaip 65 procentus ir sąvartynuose šalinti ne daugiau kaip 10 procentų komunalinių atliekų. Iki 2030-ųjų taip turės būti perdirbta ne mažiau kaip 70 procentų pakuočių atliekų ir vykdomos užduotys pagal atskiras pakuočių medžiagas.

  Numatyta, kad iki 2025 metų sausio 1 dienos ES valstybėse turi būti sukurta tekstilės ir pavojingų komunalinių atliekų surinkimo iš namų ūkių sistema, o iki 2023 metų gruodžio 31 dienos biologiškai skaidžios atliekos turi būti arba surenkamos atskirai, arba perdirbamos susidarymo šaltinyje (pavyzdžiui, kompostavimas namuose). Uždavinys kiekvienai ES valstybei ― nuo 2030 metų jokių perdirbti ar energijai gauti tinkamų komunalinių atliekų negalima šalinti sąvartynuose.

  Dar šia tema

  Ekologai: kas devintas įvežamas į Lietuvą automobilis yra atliekos
  Vilniuje bus pakeisti atliekų konteineriai
  Nuo pavasario Vilniuje pradės dirbti nauji atliekų vežėjai
  "Suteik naują gyvenimą" — Lietuvos vyksta atliekų mažinimo savaitė
  Vilniuje atsiras naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės
  Tegai:
  atliekų apdorojimas, Lietuva

  Svarbiausios temos