20:28 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Žemėlapis-žaidimas Vilnius vaikams, nuotrauka iš įvykio vietos

  Žemėlapis-žaidimas "Vilnius vaikams" kviečia kolekcionuoti miesto patirtis

  © Photo: Facebook/Vilniaus miesto savivaldybė‎
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9710

  Nauja pramoga kviečia mažuosius sostinės gyventojus kartu su šeima smagiai leisti laiką mieste – įveikti maršrutą ir tapti tikrais Senamiesčio ekspertais

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Tarptautinę vaikų gynimo dieną sostinėje mažiesiems vilniečiams pirmąkart pristatytas unikalus miesto žaidimų žemėlapis "Vilnius vaikams", praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Vilniaus turizmo informacijos centruose nuo birželio 1-osios dienos nemokamai dalijamuose žemėlapiuose — specialiai vaikams — sukurtas maršrutas su 15 netipinių lankytinų vietų, apie kurias net ir retas suaugęs nedaug ką žino: drambliukų, ant nugaros laikančių šachmatų lentą, skulptūra, 1931 metų potvynio žyma ant bibliotekos sienos, šimtametės meškiukų figūros ant parduotuvės fasado ir kitos įdomybės.

  Žemėlapis-žaidimas Vilnius vaikams
  Žemėlapis-žaidimas "Vilnius vaikams"

  Užduotys leis atsiskleisti mažųjų kūrybiškumui ir žaidžiant sužinoti naujų svarbių faktų apie miesto istoriją.

  Žemėlapis kviečia į Senamiestį pažvelgti savaip, net turistinėse vietose atrasti iki šiol nepastebėtų įdomių vaikams objektų.

  "Vilnius vaikams" įtraukia, paverčia Senamiestį žaidimų lenta ir įkvepia kurti savo miesto istoriją. Per žaidimą ir užduotis skatinama įsiminti įdomias miesto istorijas. Asmeninė patirtis kuriama neįprastai — būtent taip, kad vaikai ir juos lydintys tėvai ar seneliai susikurtų savąją interpretaciją, suvoktų aplankytų objektų reikšmę. Žemėlapis įdomiausias 7-10 metų vaikams, tačiau puikiai tinka įvairaus amžiaus žaidėjams.

  Vaikai atlieka žemėlapio-žaidimo Vilnius vaikams užduotis
  Vaikai atlieka žemėlapio-žaidimo "Vilnius vaikams" užduotis

  Žemėlapis originalus tuo, kad jame galima rasti užduotis, padedančias atsiskleisti kiekvieno vaiko kūrybiškumui. Trijų tipų užduotėlės kviečia sužinoti svarbiausią informaciją apie objektą, pastebėti detales, atsakyti į klausimus ir pasitelkti vaizduotę — ką sakytų viena ar kita skulptūra, jei atgytų, kokie galėtų būti jų vardai, kokios spalvos buvo prieš 100 metų, ką išrinktų Lietuvos karaliumi dabar?

  Vaikai, aplankę visus objektus, gauna Senamiesčio eksperto pažymėjimą
  Vaikai, aplankę visus objektus, gauna Senamiesčio eksperto pažymėjimą

  Žemėlapio kūrėjai atsižvelgė į vaiko erdvės ir ritmo suvokimą: atstumai tarp objektų nedideli, kad vaikas išlaikytų dėmesį ir pats galėtų pasirinkti kelionės maršrutą, dauguma objektų yra miesto mažoji plastika.

  Savivaldybė viliasi, kad "Vilnius vaikams" neilgai trukus taps populiariausia atrakcija vilniečių šeimoms su vaikais ir miesto svečiams. Jokia naujiena, kad mažieji, įveikę maršrutą, galės ir patys būti gidais savo bičiuliams ir klasiokams. Juolab vaikai, aplankę visus objektus ir sugrįžę į Turizmo informacijos centrą, bus paskatinti patraukliu lipduku — Senamiesčio eksperto pažymėjimu.

  Žemėlapio turinio autoriai — "Gatvės gyvos vaikams", kurie savo veikloje remiasi patirtimi grįsta edukacija. Kūrybiniai sprendimai — dizaino agentūros FOLK. Žemėlapio iliustracijas kūrė Indrė Vaiciukaitė. 

  Žemėlapių nuo šiandien jau galima rasti Turizmo informacijos centruose.

  Dar šia tema

  Lietuvos vaikai virtualioje realybėje mokėsi saugiai važinėti dviračiais
  Belmontas kviečia į 14-ąsias "Ančiukų lenktynes"
  Vilnius vaikų vasaros stovykloms skiria 130 tūkst eurų
  Kauno vaikams – šimtai nemokamų veiklų
  Tegai:
  pramoga, Žemėlapis-žaidimas "Vilnius vaikams", Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos