02:59 2021 Kovo 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Aplinkos ministerija kviečia visus šiandien, Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, nenaudoti jokių vienkartinių plastiko gaminių ir taip prisidėti prie mūsų planetos saugojimo nuo taršos plastiku ir jo poveikio visoms ekologinėms sistemoms mažinimo

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Šiandien Aplinkos ministerija kviečia nesinaudoti jokiais vienkartiniais plastiko gaminiais, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną Aplinkos ministerija kviečia nenaudoti jokių vienkartinių plastiko gaminių ir taip prisidėti prie mūsų planetos saugojimo nuo taršos plastiku ir jo poveikį visoms ekologinėms sistemoms mažinimo.

  "Įveik plastiko taršą" — tokį Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos šūkį šiemet pasirinko Jungtinės Tautos. Jeigu dabartinė tarša nemažės, kaip skelbia JT aplinkos programa, iki 2050 metų jūrose bus daugiau plastiko nei žuvų.

  Pasak aplinkos ministro Kęstučio Navicko, apie kovą su plastiko tarša pastaruoju metu kalba visa Europa, į kurią nukreiptas pasaulio dėmesys. Sausį paskelbta ES plastikų strategija yra itin svarbus žingsnis, siekiant išspręsti šios taršos susidarymo šaltinius. Kuo aktyviau įsitraukti į šią kovą kviečiamos ne tik valstybės institucijos, bet ir visa visuomenė.

  Birželio 5-ąją Aplinkos ministerija pagerbs labiausiai aplinkos apsaugai nusipelniusius žmones. Per iškilmingą Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos minėjimą bus įteiktos dvi ministerijos premijos: Česlovo Kudabos ir Juozo Virbicko. Pirmoji skiriama už aktyvią ir naudingą visuomeninę veiklą arba reikšmingus darbus aplinkos formavimo ir apsaugos srityje. Juozo Virbicko premija bus įteikta už nuopelnus žuvų išteklių apsaugos ir žvejybos kontrolės srityje.

  Pajusti žemę po kojomis bent trumpam nusiavus batus ir taip paminėti Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną kviečia Kauno marių regioninio parko direkcija, birželio 5-ąją jau šeštą kartą paskelbusi Basų kojų diena. Parko darbuotojai su jaunaisiais gamtos skautais keliaus basomis po Dubravos arboretumą.

  Pėsčiųjų ar dviratininkų žygiais, apskritojo stalo diskusijomis, gamtos mokyklose rengiamomis meninėmis akcijomis iš panaudotų maisto pakuočių, aplinkos tvarkymo talkomis ir kitais renginiais Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną paminės kitų saugomų teritorijų direkcijos.

  Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną tarptautinė bendruomenė šiemet mini jau 46-ąjį kartą. Pažymėti tokią dieną buvo nutarta 1972 metų birželio 5-ąją, per Jungtinių Tautų Stokholme sukviestą aplinkosaugai skirtą pasaulio valstybių konferenciją. Vienas pagrindinių šios dienos tikslų — atkreipti visuomenės dėmesį į opiausias aplinkos apsaugos problemas.

  Dar šia tema

  Panevėžyje vyks akcija už švaresnį orą ir sveikesnę aplinką
  Naudotos padangos – netinkamas pasirinkimas aplinkai puošti
  Aplinkosaugininkai reikalauja baudžiamosios atsakomybės už didelę žalą aplinkai
  Tegai:
  Pasaulinė aplinkos apsaugos diena, Aplinkos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos