03:32 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1444
 • RUB81.0468
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  1261

  Iš viso per artimiausias tris birželio 6-9 dienų naktis į Lietuvą įvažiuos apie keturiasdešimt kolonų — daugiau kaip 1 tūkst. kovinės technikos priemonių ir 3 tūkst. JAV karių

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Birželio 6 dienos vėlyvą vakarą JAV Sausumos pajėgų II-ojo kavalerijos pulko pirmosios didžiosios kolonos įriedės į Lietuvos teritoriją, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

  Taip prasidės didžiausias iki šiol šalyje vykdytas karinės technikos judėjimo etapas. Tai tarptautinių pratybų "Saber Strike 2018" ("Kardo kirtis 2018") dalis.

  "Saber Strike 2018" pratybose pirmą kartą taikomos priimtos specialios Šengeno sienos kirtimo procedūros — tai išbandymas ir naujų formulių atradimas ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse. JAV kariai Šengeno sieną kerta pirmą kartą tiek sausumos keliais, tiek jūrų — Nemirsetoje, tiek ir leisdamiesi desantiniais parašiutais", — sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  Iš viso per artimiausias tris birželio 6-9 dienų naktis į Lietuvą įvažiuos apie keturiasdešimt kolonų — daugiau kaip 1 tūkst. kovinės technikos priemonių ir 3 tūkst. JAV karių.

  Per pirmąją naktį, birželio 6 dieną, planuojama, kad į Lietuvos teritoriją įvažiuos iki 15 kolonų, kuriose bus iki 30 kovinių transporto priemonių. Karinės technikos judėjimas numatomas per Kalvarijų užkardą, kiek mažesnis per Lazdijų. Visas šias kolonas lydės Lietuvos karo policijos ekipažai. Paskutinė kolona nuo pasienio turėtų pajudėti iki 10:00 ryto. Analogiška tvarka ir apimtimi karinės technikos judėjimai bus vykdomi ir kitas dvi naktis. 

  Visos kolonos, kurios judės per Lietuvą, vyks į Lietuvos kariuomenės Kazlų Rūdos poligoną. Jame Lietuvos kariuomenė yra įrengusi specialią bazę JAV kariams ir technikai priimti. Atvykę kariai turės galimybę pailsėti ir parengti transporto priemones tolimesniam judėjimui. Iš Kazlų Rūdos poligono nuo birželio 9 dienos dalis karinių kolonų judės į Gaižiūnų karinį poligoną (Jonavos rajonas), kur dalyvaus pratybose "Saber Strike 2018".

  Birželio 18-21 dienomis iš pratybų vietovių kariai grįš į nuolatines dislokacijos vietas.

  Birželio 6-9 dienomis ir 18-21 dienomis gyventojai, planuojantys keliones per Lazdijų ar Kalvarijų pasienio punktus, prašomi įvertinti kelionės sąlygas ir, esant galimybei, pasirinkti kitą kelionės per Lietuvos — Lenkijos pasienį laiką. Neturintiems tokios galimybės, rekomenduojame vengti kelionės tamsiuoju paros metu, kai vyks intensyvus karinės technikos judėjimas.

  NATO plakate pavaizduotas karys su Kalašnikovo automatu >>

  Kariuomenės atstovai kartu su kitomis Lietuvos valstybinėmis institucijomis kruopščiai planuoja technikos kolonų judėjimą. Siekiant sumažinti nepatogumus gyventojams bus imamasi įvairių priemonių: Lietuvos teritorijoje karinės kolonos skaidomos į mažesnes, iki 30 transporto priemonių kolonas, didžiausias technikos judėjimas planuojamas tamsiu paros metu, kiekvieną karinę koloną lydės Lietuvos karo policijos automobiliai, kurie reguliuos ir užtikrins saugų eismo judėjimą.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalys gąsdinamos Rusija, kad pirktų karinę techniką
  NATO karinė technika nesugebėjo įveikti lenkiško purvo
  Vokietijos žiniasklaida: Bundesveras ketina siųsti Rusijai "aiškų signalą"
  Tegai:
  JAV karinė technika, "Kardo kirtis 2018" (angl. "Saber Strike 2018"), NATO, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos