12:43 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Konstitucinis Teismas nutarė, kad stojantieji į valstybės tarnybą turi būti vertinami pagal jų žinias ir gebėjimus, būtinus atitinkamoms valstybės tarnautojo funkcijoms atlikti

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Valstybės tarnybos ir Karo prievolės įstatymų nuostatos, įtvirtinančios karo prievolę atlikusiems pretendentams pirmenybę stoti į valstybės tarnybą prieštarauja Konstitucijai, rašoma Konstitucinio Teismo pranešime žiniasklaidai.

  Konstitucinis Teismas trečiadienį priimtu nutarimu pripažino, kad Konstitucijai prieštarauja Valstybės tarnybos įstatymo 11 straipsnio 2 dalies ir 13 straipsnio 2 dalies nuostatos, kuriomis numatoma pirmenybė būti priimtiems į valstybės tarnybą pretendentams, atlikusiems nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą arba baigusiems bazinius karinius mokymus ar atlikusiems alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą, kai keli konkurse į karjeros valstybės tarnautojo ar įstaigos vadovo pareigas dalyvavę pretendentai įvertinami vienodai.

  Prieštaraujančiu Konstitucijai pripažintas ir Karo prievolės įstatymo 41 straipsnio 1 dalies 3 punktas, kuriame taip pat įtvirtinta pirmenybė užimti pareigas valstybės tarnyboje pretendentams, atlikusiems nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, jei keli konkurse į valstybės tarnautojo pareigas dalyvavę asmenys surinko vienodus rezultatus.

  Pareiškėja Vyriausybė abejones dėl ginčyto teisinio reguliavimo atitikties Konstitucijai grindė, be kita ko, tuo, kad juo ribojamos neįgaliųjų ir kitų asmenų, kurie dėl savo fizinės (arba sveikatos) būklės negali šios tarnybos atlikti, galimybės vienodomis sąlygomis stoti į valstybės tarnybą, taip pat sudaromos prielaidos skirtingai traktuoti asmenis, galinčius atlikti šią tarnybą ir negalinčius jos atlikti.

  Konstitucinis Teismas taip pat pabrėžė, kad įstatymų leidėjas, reguliuodamas valstybės tarnybos santykius, turi atsižvelgti į Konstitucijos dalį "Įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos piliečiai privalo atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą".

  Dar šia tema

  Karo prievolininkų dėmesiui: nevenk karo tarnybos
  Šiųmetiniams šauktiniams šaukimo nurodymai paštu nesiunčiami
  Lietuvoje kuriami nauji teisinių santykių karo metu nuostatai
  Tegai:
  valstybės tarnyba, karo prievolininkas, Konstitucija, Lietuva

  Svarbiausios temos