22:12 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius spaudos konferencijoje papasakojo apie Gedimino kalne atliktą darbą ir pripažino, kas padėtis išlieka pakankamai sudėtinga

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Ekstremali situacija Gedimino kalne suvaldyta, baigiamas pirmas Gedimino kalno tvarkybos darbų etapas, praneša Kultūros ministerijos spaudos tarnyba.

  Dabar numatoma kompleksiškai  tvarkyti visus kalno šlaitus ir statinius ir šalinti priežastis, dėl kurių gali susidaryti nuošliaužos.

  "Ekstremali situacija suvaldyta, bet esame realistai ir suvokiame, kad padėtis Gedimino kalne išlieka pakankamai sudėtinga. Tačiau dabar jau galima pereiti prie antro etapo — kompleksinio kalno sutvarkymo", — spaudos konferencijoje informavo kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius.

  Tvarkymo darbai

  Anot viceministro, iki šiol buvo įgyvendinti visi pagal planą numatyti būtini darbai: sumažinta atmosferinių kritulių infiltracija į kalno paviršių, nuošliaužos stabilizuotos įrengtomis drenažinėmis sistemomis ir supiltais skaldos sluoksniais, o užfiksuotos grunto deformacijos  sutvirtintos konstrukciniais tinklais.

  Iki rudens planuojama baigti pagal projektą vykdomus šiaurės vakarų šlaito tvarkybos darbus.

  Pašalinus nestabilų supiltinį gruntą, atkurtas ir suformuotas įšalo nebijantis ir gruntinį vandenį drenuojantis šlaitas. Taip pat suremontuoti didelę grėsmę kėlę rostverkai. Baigtas formuoti reljefas bus užpiltas augaliniu gruntu, o ant jo paklota specialiai užauginta ir giliu šaknynu  pasižyminčio  žolių mišinio danga.

  Kad būtų užtikrintas kokybiškas žaliasis apsaugos sluoksnis, būtina savarankiška laistymo sistema, kuri sausesniais laikotarpiais šlaituose palaikys reikiamą drėgmę.

  Gedimino kalne planuojama įgyvendinti ilgalaikius kalno šlaitų stiprinimo, apsaugos nuo lietaus ir tirpstančio sniego poveikio sprendinius, maksimaliai sustabdyti infiltracinio ir išorinių kritulių vandens poveikį šlaitų gruntų stabilumui, garantuoti  ant kalno esančių statinių, gynybinės sienos, atraminių sienų stabilumą.

  Šiuo metu Gedimino kalne visą parą vyksta monitoringas, tikrinami šlaitų grunto judesio prizmių duomenys.

  Valstybės simbolio — Gedimino kalno — būkle ypač susirūpinta, kai pernai vasarį nuo jo nuslydo didelė nuošliauža. Būtinuosius tvarkybos darbus planuojama baigti iki 2020 metų vasaros.

  Kaip anksčiau sakė Augustinavičius, šiaurės vakarinio šlaito tvarkymui per dvejus metus jau skirta apie 3 mln. eurų, ekstremalios situacijos sutvarkymui — apie 3 mln. eurų, šiemet rezervuota dar apie 7,5 mln. eurų, kurie numatyti aikštelės sutvarkymui, pietrytinio šlaito stabilizavimui.

  Tegai:
  Gedimino kalnas

  Svarbiausios temos