17:10 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Lietuva atliko savo nacionalinių teisės aktų pakeitimus, įtraukdama nediskriminavimo nuostatas ir įpareigodama darbdavius turėti lygių galimybių politikos planus, skelbti darbo užmokesčio vidurkius pagal pareigas ir lytį

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Ženevoje vykstančioje Tarptautinėje darbo konferencijoje vyriausybių, darbuotojų ir darbdavių atstovai diskutuoja, kaip stiprinti socialinį dialogą ir trišalį bendradarbiavimą besikeičiančiame šių dienų darbo pasaulyje, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Daug dėmesio skirta diskusijoms dėl lyčių lygybės užtikrinimo tiek darbe, tiek visuomenėje. Savo kalboje socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė pabrėžė, kad siekiant lyčių lygybės visų pirma turi būti užtikrintas vienodas darbo užmokestis už vienodos vertės darbą.

  Kaip pristatė viceministrė, Lietuva atliko savo nacionalinių teisės aktų pakeitimus, įtraukdama nediskriminavimo nuostatas ir įpareigodama darbdavius turėti lygių galimybių politikos planus, skelbti darbo užmokesčio vidurkius pagal pareigas ir lytį.

  Pasak viceministrės, skaitmenizacija ir technologiniai pokyčiai turi būti išnaudoti, mažinant lyčių segregaciją profesinėje srityje. Politika, kuri padeda išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir šeiminių įsipareigojimų ir užtikrina tinkamas darbo valandas tiek vyrams tiek moterims, atsižvelgiant į jų individualius poreikius, yra ypač svarbi.

  Konferencijos dalyviai iš 187 valstybių taip pat sprendžia naujo tarptautinio darbo standarto dėl smurto ir priekabiavimo darbe panaikinimo klausimą.

  Susitikusi su Tarptautinės darbo organizacijos generaliniu direktoriumi Guy Ryder Radišauskienė aptarė teigiamus pokyčius Lietuvoje po naujo Darbo kodekso įsigaliojimo.

  Susitikime su Tarptautinės darbo organizacijos Socialinės politikos departamentu aptartos Lietuvos galimybės ratifikuoti Tarptautinės darbo organizacijos konvenciją dėl minimalių socialinės apsaugos garantijų.

  Pernai Lietuva užėmė 28-ą vietą iš 144 pasaulio valstybių Pasaulio ekonominame forume pristatytame "Lyčių lygybės indekse — 2017".

  Indeksas matuoja atotrūkį tarp vyrų ir moterų pagal 14 skirtingų kintamųjų dydžių keturiose srityse: ekonominis dalyvavimas ir karjeros galimybės, išsilavinimas, sveikata ir išgyvenimas bei politinės teisės ir galimybės.

  Dar šia tema

  Pirmąjį 2018-ųjų ketvirtį vyrų nedarbas 3% viršijo moterų
  "Moterų eisena" pražygiavo po pasaulį
  Lenkijos moterų kantrybė trūko
  Tegai:
  lyčių lygybė, Tarptautinė darbo konferencija

  Svarbiausios temos