18:26 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Trys Baltijos šalys automatiškai pripažins viena kitos aukštojo mokslo diplomus

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Baltijos šalių švietimo ir mokslo ministrų susitikimo metu Estijos, Latvijos ir Lietuvos ministrai pasirašė susitarimą dėl su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų automatiško akademinio pripažinimo, rašoma Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime.

  Nuo šiol trys Baltijos šalys automatiškai pripažins viena kitos aukštojo mokslo diplomus.

  Pasak, Estijos švietimo ir mokslo ministrės, Europoje šiuo metu siekiama sukurti bendrą švietimo erdvę, ir šiandien žengiamas pirmas žingsnis šia kryptimi, tad Baltijos šalys gali būti pavyzdys kitoms Europos valstybėms.

  "Bendras tikslas — naikinti barjerus. Ši sutartis — sėkmingo bendradarbiavimo tarp mūsų šalių pavyzdys", — pabrėžė Latvijos švietimo ir mokslo ministras Karlis Šadurskis.

  Lietuvos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė mano, kad sutartis sustiprins tiek Baltijos šalių, tiek Europos švietimo erdvę ir ties bendradarbiavimo tiltus.

  Pasak ministrės švietimas grįstas bendradarbiavimu, kuris stiprina visuomenę.

  Iki šiol, pavyzdžiui, įgijus bakalauro laipsnį Estijoje ar Latvijoje ir norint studijuoti magistrantūrą Lietuvoje, reikėdavo kreiptis į Studijų kokybės vertinimo centrą, kad įgytas diplomas būtų pripažintas. Akademinio pripažinimo procedūra paprastai užtrukdavo apie mėnesį.

  Automatiškas akademinių kvalifikacijų pripažinimas — vienas iš bendrų siekių Europos aukštojo mokslo erdvėje. Baltijos šalys jį žengia vienos pirmųjų Europoje. Iki šiol automatiško akademinio pripažinimo susitarimus yra pasirašiusios Beniliukso ir Šiaurės šalys.

  Dar šia tema

  Aukštojo mokslo reforma: universitetai liks Vilniuje ir Kaune
  Aukštojo mokslo pertvarka: nemokamos bakalauro studijos ir tik du universitetai
  Tegai:
  aukštojo mokslo diplomai, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos