08:37 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (300)
  43

  Pesticidus gabeno Ukrainos pilietis, turintis leidimą nuolat gyventi Latvijoje; jis negalėjo paaiškinti, kas tai per krovinys, ir neturėjo jokių jo kilmės ir įsigijimo dokumentų

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Šiaulių apylinkėse muitininkai sulaikė daugiau nei 4 tonų nelegalių pesticidų siuntą, praneša spaudos tarnyba.

  Gegužės 15 dieną automobilius kelyje Ryga-Šiauliai stabdęs ir tikrinęs Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis sustabdė patikrinti ir į Lietuvą važiavusį sunkvežimį "Mercedes Benz".

  Atvėrę mašinos puspriekabės duris, pareigūnai išvydo, jog ši pilna dėžių su neaiškiais plastikiniais, jokiomis pakuotėmis nežymėtais 10 litrų buteliukais. Iš viso rastos 374 dėžės, kuriose buvo 3 740 buteliukų su neaiškiu įvairių spalvų skysčiu. Mašiną vairavęs Ukrainos pilietis G. V. (turintis leidimą nuolat gyventi Latvijoje) negalėjo paaiškinti, kas tai per krovinys, ir neturėjo jokių jo kilmės ir įsigijimo dokumentų.

  Химикаты из Китая
  Falsifikuoti pesticidai ir herbicidai iš Kinijos

  Tad krovinys buvo sulaikytas, o jo mėginiai perduoti Muitinės laboratorijos ekspertams, kurie ir nustatė, jog į Lietuvą mėginta įvežti falsifikuotus pesticidus ir herbicidus. Preliminariais duomenimis, sulaikytų chemikalų vertė — 95 225 eurai. Įtariama, kad jie gali būti pagaminti Kinijoje — nors buteliukai nežymėti, vidinėje jų kamštelio pusėje pareigūnai pastebėjo, iš pažiūros, kiniškus rašmenis.

  Buvo surašytas prekių sulaikymo protokolas, vairuotojas po apklausos paleistas.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (300)

  Dar šia tema

  Sulaikyta didžiausia šiemet cigarečių kontrabandos siunta
  Ateityje Lietuvos gyventojai galės skubiau gauti siuntas iš Kinijos
  Didžioji dalis siuntų į Lietuvą atkeliauja iš Kinijos
  Tegai:
  Kinija

  Svarbiausios temos