16:05 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Vilniaus universiteto klinikos, archyvinė nuotrauka

  Vilniuje nutiesta trijų eismo juostų Santaros gatvė

  © Photo: facebook / VUL Santaros klinikos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4510

  Nutiesus daugiau kaip pusės kilometro ilgio, trijų eismo juostų gatvę, vilniečiams ir miesto svečiams bus daug patogiau ir greičiau pasiekti Santariškėse įsikūrusias medicinos įstaigas bei greta esantį gyvenamąjį rajoną

  VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Vilniuje nutiesta strategiškai svarbi Santaros gatvė, kuri sujungė Santariškių gatvę su Molėtų plentu ― naująja gatve eismas atidarytas nuo šiandienos, praneša sostinės spaudos tarnyba.

  Nutiesus daugiau kaip pusės kilometro ilgio, trijų eismo juostų gatvę, vilniečiams ir miesto svečiams bus daug patogiau ir greičiau pasiekti Santariškėse įsikūrusias medicinos įstaigas, greta įsikūrusį gyvenamąjį rajoną. Papildoma eismo jungtimi pagerės privažiavimas nuo Molėtų plento.

  Pasak Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjo Tomo Kamaičio, didžiausią naudą ir patogumą iškart pajus dauguma Santariškių rajono gyventojų ir čia dirbančių vilniečių, kurie kasdien važiuoja iš savo gyvenamosios vietos link miesto centro.

  Kelių remontas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Максим Богодвид

  Prognozuojama, kad transporto srautai sumažės Santariškių gatvėje ir jos žiedinėje sankryžoje su Žaliųjų Ežerų gatve, Mokslininkų gatvėje. Rajono gatvių tinklui tapus ženkliai sklandesniam, skaičiuojama, kad vidutinis srauto greitis Santariškių rajono gatvėmis padidės beveik 20 procentų, eismo dalyvių kelionių trukmė rajono gatvių tinkle sumažės apie 13 procentų.

  Naujosios gatvės šiaurinėje pusėje nutiestas 3 m pločio šaligatvis, pietinėje ― tokio pat pločio daugiau kaip pusės kilometro ilgio, raudono asfalto dangos dviračių takas, kuris sujungia Molėtų plento ir Santariškių gatvės dviračių takus.

  Santaros gatvė prasideda nuo ligoninės pastato (Santariškių g. 14) ir baigiasi ties Molėtų plento 11 numeriu pažymėtu pastatu. Beveik 10 metrų pločio gatvės jungtyje su esamomis gatvėmis įrengtos dvi šviesoforais reguliuojamos sankryžos: Santariškių gatvėje ir Molėtų plente.

   

  Gatvėje pastatyti 156 kelio ženklai, paklota beveik 900 metrų paviršinių lietaus nuotekų tinklų, rekonstruotas vidutinio ir aukšto slėgio dujotiekis, šilumos ir telekomunikacijų tinklai, įrengtas modernus LED apšvietimas.

  Projekto vertė — daugiau 1,6 mln. eurų. Vilniaus miesto savivaldybė skyrė daugiau kaip 206 tūkstančius eurų, likusią dalį ― valstybinė Kelių direkcija.

  Dar šia tema

  Neries pakrantėje atidarytas naujas dviračių takas "Birutės vingis"
  Naugarduko ir Kęstučio gatvėse pasikeis eismo taisyklės dėl dviračių juostų
  Raudonos spalvos asfaltas — dviračių takas Laisvės prospekte
  Tegai:
  gatvių tiesimas, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos