20:07 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Degalinė, archyvinė nuotrauka

  Lapkritį Lietuvoje pasikeis degalų ženklinimas

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  148 0 0

  Nauji degalų ženklinimo reikalavimai užtikrins vieningą degalų žymėjimą ES mastu bet ir leis tinkamai informuoti vartotojus apie perkamą produktą, jo rūšį bei benzine ar dyzeline esantį biodegalų kiekį

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Energetikos ministerija patvirtino Prekybos naftos produktais taisyklių pakeitimus, kuriais nustatyta nauja degalų ženklinimo degalinėse tvarka, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Nuo lapkričio 1 dienos degalinėse parduodamas benzinas bus pažymėtas žodžiu "Benzinas", nurodant oktaninį skaičių (95; 98) ir raide E, kartu su skaičiais 5 ar 10, nurodančiais maksimalų biodegalų (etanolio) kiekį procentais esantį benzino tūrio vienete.

  Dyzelinas bus pažymėtas žodžiu "Dyzelinas" ir raide B kartu su skaičiais 7, 10, 20 ar 30, nurodančiais maksimalų biodegalų (riebalų rūgščių metilo esterio) kiekį procentais dyzelino tūrio vienete.

  Žiemos laikotarpiu pirmos ir antros klasių arktinis dyzelinas, kaip ir iki šiol, bus papildomai žymimas, naudojant atitinkamai vienos ar dviejų snaigių simbolius, o žymėti gazoliai, skirti naudoti žemės ūkio veiklos subjektams žemės ūkio produktų gamybai, papildomai žymimi raidėmis "Dž".

  Suskystintos naftos dujos bus žymimos raidėmis LPG, suslėgtos gamtinės dujos — raidėmis CNG; suskystintos gamtinės dujos — raidėmis LNG.

  Pakeitimai įvedami pagal ES direktyvų ir standartų reikalavimus. Nuo šių metų  lapkričio 1 dienos visose Europos Sąjungos šalyse turi būti harmonizuotas degalų žymėjimas jų pardavimo vietose, taip pat ant transporto priemonių degalų įpylimo dangtelių ar automobilio techninėje dokumentacijoje.

  Dar šia tema

  Baltarusijoje kilo degalų kainos
  Maskvoje laistymo mašinos vairuotojas užgesino degantį automobilį
  Tegai:
  degalų ženklinimas, Lietuva

  Svarbiausios temos